Dining
Pirmdiena, 10. decembris Guna un Judīte

Vecrīga

Centrs

Pārdaugava

Citur

Mārupe

Apskati arī

Adrese:

Skolas iela 38-22, Rīga

Tālrunis:

20708888

Darba laiki:

11:00 - 22:00
Sestdien: 12:00 - 22:00
Svētdien: slēgts

Norēķini ar kartēmWiFi

Weidao

Ēdiens
Atmosfēra
Apkalpošana
Interjers
Cenas

Vērtēt

Ēdiens
Atmosfēra
Apkalpošana
Interjers
Cenas
Ķīniešu virtuves piekritēji iedalās divās grupās – vieni saka, ka ķīniešu ēstuves Rīgā ir teju uz katra stūra, citi piekasīgi smīkņā, ka Rīgā nemaz nav, kur ēst autentiskus ķīniešu ēdienus. Tie, kas Rīgā meklē ķīniešu virtuvi, visbiežāk uzduras kādam no ķīniešu bistro, kas izkaisīti pa pilsētu, bet, ja ķīniešu ēdienus gribas nobaudīt restorāna atmosfērā, tad iespēju nemaz nav tik daudz.

Meklējot vietu, kur nobaudīt autentisku ķīniešu ēdienu, mēs atklājām, ka dažu soļu attālumā no Dailes teātra jau kādu laiku darbojas mūsdienīgs ķīniešu restorāns. Nosaukts par "Weidao" jeb "garšu" (tulkojumā no ķīniešu valodas).

Kvalitatīvu ķīniešu ēdienu spēj pagatavot tikai ķīnieši, tādēļ "Weidao" virtuvē rosās kvalificēti pavāri no Pekinas. Uz Rīgu no Ķīnas ceļojuši arī trauki, interjera aksesuāri un daļa specifisku produktu.

Kamēr lielākā daļa Rīgas ķīniešu ēstuvju izceļas ar bezgaumīgiem šablonveida interjeriem, "Weidao" autori izkāpuši no komforta zonas un piestrādājuši, lai interjers nebūtu banāls. Apzināta izvairīšanās no klišejām devusi vēlamo rezultātu – restorāns ir komfortabls un gaišs. Saprotams, ka bez ķīniešiem raksturīgajiem elementiem neiztikt, taču tie nav nomācoši un nesmacē kopējo auru. Restorānā ir divi stāvi - pirmais ar milzīgiem logiem un plašumu zālē, piemērots pusdienu pauzei vai vakariņām, savukārt pagrabstāvā var noturēt privātus pasākumus vai pavakariņot savējo lokā pie milzīga apaļā galda. Vietām pamanāma ķīniešu laimes krāsa (sarkanā), taču vien tik daudz, lai uzturētu pareizo noskaņu. Pie viena no galdiem var nodoties ķīniešu galda spēlēm, bet zāles centrā ierīkots tējas dzeršanas galds ar visu nepieciešamo.


"Weidao" iet līdzi laikam un ēdienkartes piedāvā planšetdatoros, no kurienes arī var uzreiz veikt pasūtījumu. Starp citu, šī ir viena no retajām vietām Rīgā, kur uz galdiem ir viesmīļu izsaukšanas pultis (darbojas, mēs pārbaudījām). Pusdienās restorānā sarodas vietējā ķīniešu komūna, kas jebkuram ķīniešu restorānam ir labākais kompliments. Arī japāņi pie blakus galdiņa izskatījās gandarīti.

Ēdienu piedāvājums kopumā visai tradicionāls, lielā mērā pielāgots mūsu izpratnei par baudāmu Āzijas ēdienu, – gaļa, dārzeņi un jūras veltes dažādās mērcēs un variācijās, rīsi, nūdeles un sautējumi. Ir arī opcijas veģetāriešiem. Ķīniešu restorāns bez viņu pelmeņiem ir tas pats, kas Lido bez kartupeļu salmiņiem, bet, ja nopietni, tad "Weidao" vērts nogaršot viņu īpašos pelmeņus (cenas no 5.80 €).

"Weidao" pieejami gan asi ēdieni, gan mūsu garšu uztverei noapaļoti risinājumi, kopumā dominē saldskābas garšas, soja un čili. Cenas nav zemas, bet ne pārspīlētas. Ja būsiet divatā, jārēķinās ar divdesmit trīsdesmit eiro un uz augšu. Starp citu, uz "Weidao" var doties kompānijā līdz desmit personām, jo viņiem ir tā dēvētie degustāciju galdi ar grozāmu stikla leti vidū – labs risinājums, lai nogaršotu pēc iespējas dažādus ēdienus.

KOMENTĀRI

+ PIEVIENOT SAVU KOMENTĀRU
badge

Piedāvājumi!

 
hot Jaunā gada sagaidīšana restorānā Key to Riga

Jaunā gada sagaidīšana restorānā Key to Riga

Vecgada vakara izklaidējošā progra ...

Restorānu vērtējumi


Restorāni | Krogi | Gardēžiem
Aizvērt Izvēlies