Trešdiena, 25. novembris Katrīna, Kadrija, Kate un Trīne

Brīvdienu brokastis

Apskati arī

Adrese:

Ģertrūdes iela 9, Rīga

Tālrunis:

24504784

Darba laiki:

10:00 - 20:00

Sestdien, svētdien: slēgts

Norēķini ar kartēmWiFi

Tavs Banh Mi

Ēdiens
Atmosfēra
Apkalpošana
Interjers
Cenas

Vērtēt

Ēdiens
Atmosfēra
Apkalpošana
Interjers
Cenas
Ģertrūdes ielā 9 (pie Ģertrūdes baznīcas) jau vairākus gadus darbojas Latvijā pirmā vjetnamiešu ēstuve "Tavs banh mi", kurā kopā ar domubiedriem saimnieko ģimene no Vjetnamas.

Nelielajā un viegli jauneklīgajā ēstuvē pasniedz autentiskus vjetnamiešu ēdienus ar slaveno banh mi priekšgalā. Bahn mi ir bagetes tipa vjetnamiešu maize, ko var piepildīt ar dažādām piedevām pēc izvēles, piemēram, ar vistu un dārzeņiem. Starp citu, banh mi pirms pāris gadiem ticis atzīts par vienu no pasaulē iecienītākajiem ēdieniem un daudzi pat nenojauš, ka to var nogaršot arī pie mums.

Lai gan nosaukumā ietverta tieši vjetnamiešu bagete, “Tavs Banh mi” var nobaudīt arī citus reģiona labumus – absolūts hīts ēstuvē, ko noteikti vērts nogaršot, ir Pho zupa (ar vistu, liellopu, tofu vai garnelēm). Tā ir izteikti aromātiska nūdeļu zupa, kas jāēd ar karoti un irbulīšiem vienlaicīgi (ar irbulīšiem nūdeles ieliek karotē un iemērc buljonā). Ja ar zupu nepietiek, piedāvājumā ir arī dažādi vjetnamiešu rīsu un nūdeļu ēdieni, salāti, uzkodas. Mēs nogaršojām arī rīsu nūdeles ar liellopa gaļu un vistas gaļas satay ar rīsiem. 

Liellopa gaļai klāt atsevišķā trauciņā tiek pasniegta pašgatavota Āzijas zivju mērce, kas ēdienam piešķir patiesi autentisku garšu un aizgaiņā ierūsējušus stereotipus. Arī kraukšķīgā vista garšo ļoti labi, tai ir saldskāba, viegli riekstaina un pikanta garša, kas aizved tālu Āzijas ielas ēdienu labirintos.

Jau no paša rīta te var sajust svaigi ceptu bagešu smaržu, pavāri ik dienu gatavo svaigas mērces un marinādes, jo katram no ēdienam jābūt īstam un pietuvinātam vjetnamiešu garšu izpratnei. Tāds tas arī ir - vienkāršs un baudāms, turklāt cenu ziņā pieejams. Labi paēst var arī nemaksājot vairāk par pieciem eiro, taču pilnvērtīgai garšu sajūtai maltīti ieteicams noskalot ar tasīti melnās vjetnamiešu kafijas vai arī viņu īpašo kafiju ar olu (cafe trung).

KOMENTĀRI

+ PIEVIENOT SAVU KOMENTĀRU
Ingrīda Salna 14.07.2019
Forša vietiņa, kur vērts šad un tad pieskriet uz pusdienām dēļ svaigā un garšīgā āzijas ēdiena par adekvātām cenām.
Zane Egle 13.05.2019
Vienmēr bijis ļoti gardi!
Elīna 21.10.2018
Iesaku nogaršot Bun bo nam bo (vai kaut kā tā)... liellopa gaļa ar rīsu nūdelēm... Dievīgi gardi!!
AG 09.07.2017
Lūdzu vairāk tādas vietas!
Mazā 13.07.2016
ļoti patika. Vienkārša vieta, draudzīgas sejas un galvenais, ka garšīgi un lēti var paēst. Mēs jau sen to bijām pelnījuši.

Restorānu vērtējumi


Restorāni | Krogi | Gardēžiem
Aizvērt Izvēlies