Dining
Sestdiena, 23. februāris Almants un Haralds

Brīvdienu brokastis

Apskati arī
WWW
Ēdienkarte

Adrese:

Akadēmijas iela 1, Jelgava

Tālrunis:

63081392, 28837731

Darba laiki:

P: 12:00 – 18:00
O: 12:00 – 21:00
T: 12:00 – 21:00
C: 12:00 – 22:00
P: 12:00 – 22:00
S: 12:00 – 22:00
Sv: 12:00 – 18:00

Norēķini ar kartēmWiFi

La tour de Marie

Ēdiens
Atmosfēra
Apkalpošana
Interjers
Cenas

Vērtēt

Ēdiens
Atmosfēra
Apkalpošana
Interjers
Cenas
Neraugoties uz to, ka mūsdienu kulinārija lielā mērā ietekmējusies no franču gastronomiskajām tradīcijām, franču virtuve mūsu restorānos ir ļoti šauri pārstāvēta. Un, kamēr Rīgā franču restorānus allaž bijis jāmeklē ar uguni, Jelgavā tāds darbojas jau vairākus gadus.

“La Tour de Marie” jeb “Marijas tornim” (tulk. no franču valodas) Jelgavā ir īpašs stāsts. Restorāns atrodas Sv. Trīsvienības baznīcas Zvana torņa 8. stāvā un tajā jau vairāk kā septiņus gadus saimnieko un viesiem ikdienā gatavo francūzis Bruno Chaperon. Viņš no Francijas pārcēlies uz dzīvi Latvijā un Marijas vārdu restorānam viņš izvēlējies par godu sievai Marijai.

Torņa restorāns nav liels, toties bezgala romantisks un ar senatnes auru. To no visām pusēm ieskauj senie torņa mūri, īpašo gaisotni zālē papildina milzīgi logaiļu pulksteņi un velvju logi, kas paver burvīgu skatu uz pilsētu. Tieši šī iemesla dēļ restorāns ir iecienīts privātiem pasākumiem, kāzām un citām svētku reizēm.

Ēdienkartē šefpavārs Bruno Chaperon franču kulinārijas dižpārdokļus papildinājis ar Eiropas ēdieniem, un šī viennozīmīgi ir ieteicama izvēle Jelgavā, ja restorāna apmeklējumu nevarat iedomāties bez franču klasikas, mīdijām vai desertiem. Skaidra lieta, ka maltītei franču gaumē jāsākas ar uzkodām, tādēļ “Marijas tornī" ir pārdomāta uzkodu izvēle ar tādām delikatesēm kā varžu kājiņas (9.00 €) un Burgundijas vīngliemeži (10.00 €).

Būdams francūzis, monsieur Bruno savos ēdienos izmanto daudz dažādu mērču, un, saprotams, ka tās visas tiek gatavotas uz vietas. Tāpat kā svaigi cepta franču maize. Izvēloties ēdienus, vieta noteikti būtu jāatstāj arī café gourmand desertam – tas ir dažādu desertu mini porciju apkopojums, kas tiek pasniegts ar tasi kafijas (10.00 €). Bon appétit!


KOMENTĀRI

+ PIEVIENOT SAVU KOMENTĀRU

Restorānu vērtējumi


Restorāni | Krogi | Gardēžiem
Aizvērt Izvēlies