Sestdiena, 24. oktobris Renāte, Modrīte un Mudrīte

Brīvdienu brokastis

Apskati arī
WWW
Ēdienkarte
Virtuālā tūre

Adrese:

Kaļķu iela 11a

Tālrunis:

67224576

Darba laiki:

12:00 - 23:00

Norēķini ar kartēmTerase vasarāWiFi

Kaļķu vārti

Ēdiens
Atmosfēra
Apkalpošana
Interjers
Cenas

Vērtēt

Ēdiens
Atmosfēra
Apkalpošana
Interjers
Cenas
"Kaļķu vārtu" interjera autorei Santai Meikulānei uzdevums nav bijis no vieglajiem, jo gadu gaitā veidotā restorāna saturiskā kvalitāte jāsavieno ar harmonisku vidi. Interjerā jaušamas modernas etnikas nianses un latviešu mentalitātes noskaņas. Telpas dekorā izmantots Ilūkstes apriņķa Bebrenes pagastā 1895. gadā tamborētā mežģīņu pārklāja motīvs, telpas konstruktīvās kolonnas atgādina mājas lieveņa balstu kolonnas un mūsdienīgās, gandrīz popārta tradīcijās veidotās lustras, patiesībā ir variācija par modernu puzuri. Lai gan telpa ir ziemeļnieciski gaiša, visas interjera detaļas izgatavotas tepat Latvijā.

Restorānam jābūt prasīgam pašam pret sevi, jo augsta līmeņa restorānā nekas nedrīkst noiet greizi, tikpat skurpulozi jāizvēlas piegādātājus, jo galu galā klients restorānā ir karalis, kurš pelnījis tikai to labāko.

Ēdienkarte "Kaļķu vārtos" ir izteikti sezonāla un balstīta uz Latvijas lauku, mežu un ūdeņu bagātībām. Daudzi "Kaļķu vārtiem" piedēvē mūsdienu Latvijas virtuves karognesēja godu, un restorāns šo statusu attaisno. Mūsdienu Latvijas virtuve nav tradicionālu recepšu celšana ārā no apputējušām ulmaņlaiku pavārgrāmatām, tā ir domāšana, kuras pamatā ir stāsts par produktu, par to, kas aug mums apkārt un dabūjams tepat aiz loga. To visu izmantojot, eksperimentējot un kombinējot, top lieliski latviskas izcelsmes ēdieni.

Visi ēdieni šajā restorānā ir pārsteidzoši radoši, katrs ar savu būtību un izvēlēties nav viegli, jo gribas nogaršot pa druskai no visa kā. Neviļus nākas pieķert sevi iztēlojamies, kā garšo šķietami zināmas lietas. Itin visos ēdienos ir pa kādam oriģinālam garšu salikumam un nogaršojot, piemēram, kalmāra uzkodu ar marinētu gurķi vai alus desertu, pilnīgi noteikti var sajust jaunatklājēja garu. Smalkjūtīga "Kaļķu vārtos" ir ne tikai produktu saspēle, bet arī pasniegšanas maniere, kas katram ēdienam ir īpaša. Šefpavārs piedevas un mērces nepasniedz tāpat vien, bet radoši pieslīpē katru niansi, lai kopējā palete uz šķīvja būtu kā neliels brīnums.

Ja esat no tiem, kam svarīga ir perfekti noslīpēta apkalpošanas kultūra, tad ziniet, ka "Kaļķu vārti" šajā ziņā ir vieni no līderiem un neapstājas pie sasniegtā. Šis ir viens no tiem restorāniem, kur samaksātā rēķina summa ir adekvāta saņemtajam pakalpojumam, nemaz nerunājot par pavāru un konditoru komandas nopietno attieksmi pret garšas baudām.

KOMENTĀRI

+ PIEVIENOT SAVU KOMENTĀRU
Anna 13.11.2018
Joprojām ļoti gardi un draudzīgi. Gan ēdiens, gan apkalpošana ir līmenī.
es 27.01.2017
vieta, kur reiz jabut 100% appetissimo.blogspot.com/2013/07/kalku-varti-riga.html
Klients 23.02.2016
Labs restorāns! Perfekts ēdiens, perfekta apkalpošana. Tādās reizēs saproti par ko jāmaksā.
Ze Džī 12.02.2016
It kā viss bija labi, taču prom ejot palika sajūta, ka kaut kas pietrūka. Pat grūti teikt, kas tieši. Ēdiens labs, serviss arī, interjers arī smuks. Varbūt nedaudz stīvi tas viss...
Juris 13.01.2016
Neskaitāmas reizes rsmu bijis "Kaļķu vārtos" , nekad neesmu vīlies. Ēdiens izcils, neuzbàzīga apkalpošana. Varbūt nav mājīgi. Bet tāpèc jau ejam ārpus mājas. Topā 6.vieta ir par zemu. Man jūs esat 2., aiz "Vincenta".
Tapta 08.08.2014
Super! Kārtējo reizi pārliecinājāmies, ka , ja vēlies sevi palutināt, jāiet uz kaļķu vārtiem. Aizgājām un trāpījām uz jauno ēdienkarti (no vakardienas). Iesaku jūras asara krēmzupu ar sama fileju un zemā temperatūrā gatavotu muskuspīli.

Restorānu vērtējumi


Restorāni | Krogi | Gardēžiem
Aizvērt Izvēlies