Dining
Piektdiena, 16. novembris Banga un Glorija

Vecrīga

Centrs

Pārdaugava

Citur

Mārupe

Apskati arī
WWW
Ēdienkarte

Adrese:

Raiņa bulvāris 21, Rīga

Tālrunis:

27724437

Darba laiki:

12:00 - 23:00
Svētdien: 14:00 - 23:00


Norēķini ar kartēmDzīvā mūzikaTerase vasarāWiFi

Forest

Ēdiens
Atmosfēra
Apkalpošana
Interjers
Cenas

Vērtēt

Ēdiens
Atmosfēra
Apkalpošana
Interjers
Cenas
Raiņa bulvāra restorāna "Forest" pluss ir diskrētums, nevis modes virzīts pieprasījums. Uz šejieni nāk dēļ ēdiena un labās apkalpošanas, nevis tāpēc, ka te vienkārši jābūt. "Forest" neatspoguļo forest food koncepciju, tas vairāk ir kā alegorisks apliecinājums svaigam, sezonālam ēdienam.

Restorāna šefpavārs Jēkabs Naumovs savu kulināro vīziju prezentē ar jūtamu pietāti pret tīrām garšām, viņš maksimāli cenšas izmantot autentiskus produktus un izvairās no liekiem garšas kairinātājiem. Ēdienam jābūt saprotamam, tādēļ ar sarežģītām garšu saspēlēm Jēkabs un viņa pavārzeļļi neaizraujas, tā rezultātā top ēdieni bez pārdrošiem izlēcieniem, toties saturiski pārliecinoši un vizuāli pārdomāti.

Lai gan "Forest" dominē klasika un piedāvājums lielākoties orientēts un mūsdienu pieprasījumu, būtiska ir arī jaunrades loma, jo tā palīdz atšķirties un ēdienam piešķir krāsas. Šefs iesaka sākt ar paipalas uzkodu, ilgi nevilcinoties piekrītu, un drīz jau manā priekšā ir paipalas krūtiņa ar batāšu biezeni, burkāniem, bietēm un pīlādžu – sarkanvīna mērci. Slavas dziesma paipalai – patīkami mīksti un maigi krūtiņas gabali, precīzi pagatavoti. Uz tik labi pagatavotas paipalas fona dārzeņi šķiet nedaudz par daudz, lai gan arī garšo labi. Mērcē gan pīlādžu intensitāte šķiet nedaudz par spēcīgu un nomāc pārejās garšas.

Kamēr labs nāk ar gaidīšanu, tikmēr viesmīlis atnes sorbetu garšu atsvaidzināšanai starp ēdieniem. Labais, izrādās, ilgi nav jāgaida un drīz jau acu priekšā ir arī pamatēdiens ar jēru galvenajā lomā. Labs jēra gabals ne visos restorānos ir ikdiena, un ikreiz izvēli pavada viegla loterijas sajūta – būs vai nebūs! "Forest" jēra steiks no ciskas gabala ārēji izskatās labi, gaļai apkārt zaļa pistāciju – piparmētru garoziņa ar vairāk izteiktu pistāciju garšu. Steiks, vidēji cepts un sulīgs, gaļa patīkamā krāsā un tekstūrā. Tiktāl laimests, tik tiešām… Arī garša ir naturāla, bez ārējas iejaukšanās, labi sader ar sarkanvīna buljona mērci. Selerijas biezenis bez pārsteiguma, dārzeņi nedaudz par cietu un garšas ziņā tieši tādi, kā gaidīts. Jā, šoreiz izvilkta pilnā loze, lai gan šis nebūt nav no restorāniem, kur lozes mēdz būt tukšas.

"Forest" desertu sadaļa skaidri un gaiši liek noprast, ka saldajam ēdienam patiešām jābūt maltītes kulminācijai, nevis vienkārši procesa beigām. Izvēlēties nav viegli – crème brûlée ar pīlādžu ievārījumu un Napoleona kūkas kairinājums ir vienlīdz spēcīgs, tomēr iespēju dodam pēdējam. Improvizācija par šokolādes Napoleona tēmu ar cidoniju – smilšērkšķu sorbetu un vaniļas mērci ir trāpīgi sabalansēts deserts, kurā apvienojas šokolādes rūgtums, krēmīgs vaniļas gaisīgums un sorbeta svaigums. Glīti noformēts un garšu ziņā saderīgs risinājums, bet par to jāpārliecinās katram pašam.

Nenoniecinot garšu komponentes, kopumā gribas uzsvērt ēdienu vizuālos momentus – gana piedomāts, lai ēdiens acis priecē dažādās krāsās un formās, uzsvars likts arī uz tekstūru dažādību. Secinājums – lai gan "Forest" pasniedz arī dienas piedāvājumus un brančus svētdienās, tas nav ikdienas restorāns. Nosvērtā vide restorānā ar skatu uz operas namu un kvalitatīvais sniegums gan zālē, gan virtuvē "Forest" padara par vienu no spilgtākajiem Rīgas restorānu klasiķiem, un tādam tam arī jāturpina būt. Patiešām laba izvēle, ja meklējat ieturētu stilu un konstanti labu kvalitāti.


KOMENTĀRI

+ PIEVIENOT SAVU KOMENTĀRU
Elvīra 05.12.2017
Bijām šajā vietā uz branču. Ļoti garšīgi. It kā dārgāk kā parastie 15€, bet ir tā vērts.
rīdziniece 14.08.2016
Ļoti laba apkalpošana, mūsdienīgs, garšīgs ēdiens. Vienīgais mīnuss - cenas par augstu.
Māris 18.07.2016
Varu šo ieteikt, ļoti labs restorāns. Sākot jau no pirmās minūtes. Labs serviss, ēdieni ar smalku piesitienu un labs vīns. Iesaku, ja kaut ko no tā visa saprot.
badge

Piedāvājumi!

 
hot Revolūcija burgeru industrijā Latvijā – RAV Burger

Revolūcija burgeru industrijā Latvijā – RAV Burger

17. novembrī Resto-Rātors restorān ...
hot Sicīliešu vakariņas restorānā SNOB

Sicīliešu vakariņas restorānā SNOB

Blu Lab Academy šefpavārs Alfio Vi ...

Restorānu vērtējumi


Restorāni | Krogi | Gardēžiem
Aizvērt Izvēlies