Trešdiena, 25. novembris Katrīna, Kadrija, Kate un Trīne

Brīvdienu brokastis

Apskati arī
WWW
Ēdienkarte

Adrese:

Mārstaļu iela 8

Tālrunis:

67226585

Darba laiki:

12:00 - 23:00

Norēķini ar kartēmTerase vasarāWiFi

Bon vivant

Ēdiens
Atmosfēra
Apkalpošana
Interjers
Cenas

Vērtēt

Ēdiens
Atmosfēra
Apkalpošana
Interjers
Cenas
"Bon Vivant" ir viens no retajiem Rīgas restorānu ilgdzīvotājiem. Slava šim beļģu krogam, kura atvēršanā roku savulaik pielika arī Beļģijas vēstniecības ļaudis, gājusi pa priekšu, tādēļ bez iepriekšējas rezervācijas piektdienas vakarā var nākties palikt aiz durvīm.

Krogs ar gastronomisko nosaukumu atrodas vietā, kur savulaik darbojās viens no pirmajiem Rīgas ķīniešu restorāniem, bet nu jau vairāk kā vienpadsmit gadus "Bon vivant" par otrajām mājām sauc mīdiju, beļģu desu un alus cienītāji. Senatnīgi sadzīves priekšmeti, melnbalti foto, kartes un beļģu alus reklāmas pie sienām ne tikai rada vajadzīgo atmosfēru, bet apmeklētājiem piedāvā arī gluži vai ekskursiju Beļģijas krogu kultūrā. "Bon vivant" ir patiesi autentisks, un pretēji šaurajiem Vecrīgas ķieģeļu puspagrabiem, tajā virmo plašuma sajūta. Šai vietai piemīt grūti aprakstāms, viegls šarms - nepārspīlēts un ar gaumi. Starp citu, "Bon vivant" veidots pēc īpaša beļģu krogu standarta un pasaulē tam varot atrast tikai sešpadsmit dvīņu brāļus.

"Bon vivant" nav aizejam uz vienu alu galamērķis, ne vien tādēļ, ka alus klāstā ir vairāk kā piecdesmit unikālu beļģu miestiņu, bet arī tādēļ, ka ēdienu saraksts ir tik daiļrunīgs, ka atteikties no ēdamā būs grūti. Ēdienkarte ir grāmatas biezuma, un acīs uzreiz iekrīt mīdijas un beļģu desas.

Šī ir viena no piemērotākajām vietām pilsētā, kur ļauties beļģu mīdiju kultam. Gliemenes pieejamas dažādās variācijās - baltvīnā, ar Leffe Blonde un dārzeņiem, vai piemēram, ar tomātiem, pētersīļiem un ķiplokiem. Kā jau pieņemts, tās pasniedz podiņos, ar beļģu frī un pašmāju majonēzi, visu veidu mīdijas maksā vienādi - 18.45 €. Arī izslavētās beļģu desas pasniedz autentiskā manierē – ne īsākas par pusmetru (27.50 €), ir arī metru un pusotru metru garas desas. Bet "Bon vivant" patiesībā ir daudz vairāk par desām un mīdijām – ēdienkartē uz dižpārdokļa statusu pretendē arī kroga burgers, dažādi steiki, flāmu karbonāde un vīngliemeži. Turklāt ēdienu izvēle ir patiešām daudzveidīga – no austerēm līdz soļankai.

Ja par cenām, tad "Bon vivant" pielīdzināms restorāniem virs vidējā, un maltīte vienam, ja neēdīsiet dienas piedāvājumu, izmaksās padsmit eiro un uz augšu. Patīkami, ka steikiem un citiem ēdieniem viesmīļi spēj ieteikt piemērotu beļģu alus šķirni, kas, kā jau Beļģijā pieņemts, tiek pasniegta īpašā, konkrētajai šķirnei paredzētā glāzē.


KOMENTĀRI

+ PIEVIENOT SAVU KOMENTĀRU
Antra Erte 30.09.2019
Laba virtuve.
Ivars Francis 17.07.2019
Alus protams labs, arī mīdijas ir ok, tikai apkalpošanu jāuzlabo. Alu gaidījām 10 minūtes.
Alise Juta 19.03.2019
Mīdijas tur dievīgi gardas
Rita 16.02.2018
Man ļoti patīk interjers, tāda sajūta, ka neesi Rīgā. Mīdijas ļoti garšīgas, lai gan varēja būt lētākas. Izvēle kopumā ļoti plaša.

Restorānu vērtējumi


Restorāni | Krogi | Gardēžiem
Aizvērt Izvēlies