Pirmdiena, 19. augusts Melānija un Imanta

Vecrīga

Centrs

Pārdaugava

Citur

Mārupe

Vjetnamas garšu vēstniecība Rīgā - Tavs Banh mi

Ģertrūdes ielā 9 (pie Ģertrūdes baznīcas) jau vairākus gadus darbojas Latvijā pirmā vjetnamiešu ēstuve "Tavs banh mi", kurā kopā ar domubiedriem saimnieko ģimene no Vjetnamas.

Nelielajā un viegli jauneklīgajā ēstuvē pasniedz autentiskus vjetnamiešu ēdienus ar slaveno banh mi priekšgalā. Bahn mi ir bagetes tipa vjetnamiešu maize, ko var piepildīt ar dažādām piedevām pēc izvēles, piemēram, ar liellopa gaļu (4.10 €), BBQ cūkgaļu (3.90 €), tofu sieru (3.90 €) un vistu (3.90 €). Starp citu, banh mi pirms pāris gadiem ticis atzīts par vienu no pasaulē iecienītākajiem ēdieniem un daudzi pat nenojauš, ka to var nogaršot arī pie mums.

Lai gan nosaukumā ietverta tieši vjetnamiešu bagete, “Tavs Banh mi” var nobaudīt arī citus reģiona labumus – absolūts hīts ēstuvē, ko noteikti vērts nogaršot, ir Pho zupa (ar vistu, liellopu, tofu vai garnelēm). Tā ir izteikti aromātiska nūdeļu zupa, kas jāēd ar karoti un irbulīšiem vienlaicīgi (ar irbulīšiem nūdeles ieliek karotē un iemērc buljonā). 


Ja ar zupu nepietiek, piedāvājumā ir arī dažādi vjetnamiešu rīsu un nūdeļu ēdieni, salāti, uzkodas. Mēs nogaršojām arī rīsu nūdeles ar liellopa gaļu un vistas gaļas satay ar rīsiem. Liellopa gaļai klāt atsevišķā trauciņā tiek pasniegta pašgatavota Āzijas zivju mērce, kas ēdienam piešķir patiesi autentisku garšu un aizgaiņā ierūsējušus stereotipus. Arī kraukšķīgā vista garšo ļoti labi, tai ir saldskāba, viegli riekstaina un pikanta garša, kas aizved tālu Āzijas ielas ēdienu labirintos.

Jau no paša rīta te var sajust svaigi ceptu bagešu smaržu, pavāri ik dienu gatavo svaigas mērces un marinādes, jo katram no ēdienam jābūt īstam un pietuvinātam vjetnamiešu garšu izpratnei. Tāds tas arī ir - vienkāršs un baudāms, turklāt cenu ziņā pieejams. Labi paēst var arī nemaksājot vairāk par pieciem eiro, taču pilnvērtīgai garšu sajūtai maltīti ieteicams noskalot ar tasīti melnās vjetnamiešu kafijas vai arī viņu īpašo kafiju ar olu (cafe trung).

Tavs Bahn Mi
Ģertrūdes iela 9, Rīga

Tel. 25666819

KOMENTĀRI

+ PIEVIENOT SAVU KOMENTĀRU
Aldis 31.10.2018
100% labākais (vienīgais) pho Rīgā. Iesaku.
Aiva Leja 25.09.2018
ļoti garšīgi!

Restorānu vērtējumi


Restorāni | Krogi | Gardēžiem
Aizvērt Izvēlies