Ceturtdiena, 6. augusts Askolds un Aisma

Vecrīga

Centrs

Pārdaugava

Citur

Top 14 vietas Rīgā, kas atvērtas 2014. gadā.

Dining.lv; Foto: restorāns Kolonāde. Mūsu stāsti...

Aizvadītais gads restorānu jomā bijis ražens un bagāts ar daudziem jauniem un interesantiem atklājumiem. Pagājušā gada laikā Rīgā atvērti daudz jauni restorāni, bāri un kafejnīcas un tie visi ir ļoti dažādi. Katrs no tiem cenšas atrast savu nišu, taču prieks, ka arvien vairāk ēdinātāju izvēlas turēties pie saknēm un savās ēdienkartēs ievieš ēdienus no svaigiem pašmāju labumiem.

Atskatoties uz 2014. gadu, restorānu portāls www.dining.lv apkopojis Top 14 vietas Rīgā, kas atvērtas aizvadītajā gadā un izceļas ar savu filozofiju, tādēļ vietu secība šajā sarakstā nav būtiska.


Sirmais & Dreibants
Bruņinieku iela 63

„Sirmais & Dreibants” jauno salonkafejnīcu var saukt par trīs vienā – punkts viens  - tas ir Sirbais & Dreibants garšvielu maisījumu veikals, punkts divi – šī ir vieta, kur iegādāties smalko un stilīgo „kitchen aid” virtuves tehniku, punkts trīs – te var arī garšīgi paēst. Veikals un kafejnīca vienuviet ar lakonisku, toties saturīgu ēdienkarti, smaidīgu personālu un mājīgu gaisotni. Vēl viens iemesls, kādēļ vērts iegriezties „Sirmais & Dreibants” – plašais un nepavisam ne dārgais vīnu piedāvājums. Ak, jā – viņiem brīvdienās ir arī lielisks vēlo brokastu piedāvājums!


Mute
Tērbatas iela 63

Lai gan „Mute” sevi pieteica bez liekas pompozitātes, par sevi tā likusi runāt pietiekami skaļi. Visi, kas šajā restorānā pabijuši, vienlīdz augstu vērtē tā centienus atšķirties uz pelēkās masas fona. Un viņiem tas izdodas – pārdomāts dizains, gaumīgi  trauki un radoša pieeja it visā, arī ēdienos un dzērienos. „Mute” nav tik daudz gardēžu meka, cik radošās inteliģences pulcēšanās vieta un šo vietu novērtēs visi, kam būtiska ne vien forma, bet arī saturs.


Zoste
Berga Bazārs, Elizabetes iela 85A

Lai gan „Zoste” darbojas vien nedaudz ilgāk kā mēnesi, labās klientu atsauksmes par jauno šefpavāra Kārļa Celma restorānu skrien krietni pa priekšu ziņai par jaunatvērto restorānu. Un tam ir pamats, jo „Zostē” galvenais ir ēdiens, viss pārējais ir pakārtots. Kārlis, būdams pavārs ar pieredzi dažādos restorānos, izkopis savu rokrakstu un turpina rotaļāties ar garšām, izmantojot tikai svaigus produktus. Ēdienkarte modina ziņkāri nobaudīt pilnīgi visu, jo ēdieni runā paši par sevi, vienalga vai tas ir šņabī un bietēs marinēts lasis vai kāds no Kārļa kroņa numuriem – burgeriem.


Muusu
Antonijas iela 13, Skārņu iela 6

Tā vien šķiet, ka šim restorānu tīklam ambīcijas skrien pa priekšu, jo kuram katram diez vai tik īsā laikā būtu pa spēkam iemantot tik stabilu reputāciju. Nepilna gada laikā atvērti jau divi „MUUSU” restorāni, un jaunākais no tiem atrodas eleganti restaurētā Vecrīgas namā Skārņu ielā. Šis ir elegants restorāns, kurā katram sīkumam ir nozīme un, ja meklējat vietu no smalko restorānu aprindām, tad „MUUSU” noteikti būs laba izvēle! Dēļ atmosfēras, sajūtām, apkalpošanas un, protams, ēdiena... Būtisks pluss – viens no spicākajiem Latvijas šefiem - Kaspars Jansons.


Vest
Stabu iela 1

Lai gan ēšanu šim jaunajam bāram nav tik liela sakara, kā ar satikšanos un iedzeršanu, šīs vietas iekļaušana šajā sarakstā ir loģiska un prognozējama. „Vest” savā īsajā pastāvēšanas laikā kļuvusi par modīgu must be vietu un tā vien izskatās, ka vietas jo īpaši vakaros tajā strauji kļūst krietni par maz. Mocis pie ieejas skaidri norāda uz šīs vietas tematisko ievirzi, bet kopējo noskaņu pilsētas bārā, kā paši „Vest” sevi nodēvējuši, veido apmeklētāji – gados jauni un veiksmīgi cilvēki. „Vest” var apēst pa kādam burgeram vai otrajam un iezert kādu „esmu šodien nopelnījis” kokteili. Zinot, kas ir jaunās vietas saimnieki, šaubīties par „Vest” kafijas kvalitāti būtu tikpat muļķīgi kā apšaubīt bārtenderu bārdas aktualitāti.


Mercato
Stabu iela 10/1

Tulkojumā no itāliešu valodas „Mercato” nozīmē „tirgus”, tāpēc nepārsteidz, ka, atverot durvis, pirmais, ko ieraugi, ir veikala vitrīna ar delikatesēm no Itālijas (dažādi sieri, desas, vītinātas gaļas). „Mercato” ir askētiska un nesamākslota vide, kurā patīkami uzkavēties. Uzslavas pelnījis ne vien šķietami nejauši veidotais interjers, bet arī plašais un sezonālais ēdienu un produktu piedāvājums. Jūtams uzvars uz veselīgu un sabalansētu uzturu.


Kolonāde. Mūsu stāsti...
Brīvības bulvāris 26

„Kolonāde. Mūsu stāsti...” kristāldzidrās vīzijas pamatā ir latvisks, laikam līdzi ejošs restorāns ar modernu, lakonisku interjeru un skaidri nodefinētu gastronomisko kursu uz mūsdienīgu kulināriju ar Latvijas garšu elementiem. Par šo restorānu mēles tika trītas jau krietni pirms tā atvēršanas, taču par ikviena restorāna kvalitāti vislabāk var pārliecināties uz to aizejot. Respektējama kvalitātes un cenas attiecība, kas ļauj cerēt, ka „Kolonāde. Mūsu stāsti...” Rīgas restorānu kartē būs pieprasīta vērtība cauru gadu.


Austra
Kr. Barona iela 41/43

„Austra” ir pavisam svaigs, mākslinieciski industriālā stilā radīts restorāns divos stāvos, kurā katru dienu gatavo svaigus ēdienus un ik dienas cep svaigu maizi. Stilistiski „Austra” veidots šķietami nevīžīgi, ar gaišiem toņiem un telpaugiem, kas palīdz radīt gaisīgu noskaņu. Piemērots vieglai pasēdēšanai bez pretenzijām. Dienas laikā uz „Austru” var doties pēc dienas ēdieniem (divi ēdieni – 5.00 €), bet vakara stundās jābauda a la kartes ēdieni, kas izceļas ne vien ar gaumīgiem garšu salikumiem, bet arī ar pasniegšanu stilīgos traukos.


De Commerce Gastro Pub 1871
Aspazijas bulvāris 36/38

Tā dēvētie gastropabi noder, ja meklējat vietu ar labu ēdienu un servisu, taču baltie galdi nav gluži, tas, pēc kā tīkojat. Gastropaba formula ir pavisam vienkārša – labs, pieslīpēts ēdiens ne pārāk formālā, krogam pietuvinātā gaisotnē. Arī cenu ziņā gastropabs ir demokrātiskāks par smalkajiem restorāniem, tādēļ „De Commerce Gastro Pub 1871” būs piemērota kvalitatīvām pusdienām vai arī nosvērtam vakara turpinājumam pēc kino apmeklējuma.


Kasha Gourmet
Stabu iela 14

Ar putrām ir tā – vienaldzīgo nav, patīk vai nepatīk, un punkts. Taču „Kasha Gourmet” gana veiksmīgi pārliecina pat skeptiķus, ka putras var būt patiešām baudāmas. Interjerā kontrastains jūgendstila un mūsdienu industriālās romantikas sajaukums – gaišie toņi mijas ar tumšajiem, pie sienām melnbalti foto ar divdesmito gadu restorānu dzīves ainām. „Kasha gourmet” nav putru ēstuve, tas ir restorāns, kura pamatā ir šefa Denisa Ivankova autorvirtuve un neordināra, pat drosmīga improvizācija par putru tēmu. Un, protams, „Kasha Gourmet” nekādi neiztikt bez tasītes „Nespresso”.


Locale
Grēcinieku iela 8

„Locale” ambīciju netrūkst un tas sevi apliecina kā mūsdienīgu gardēžu restorānu. Plašs, gaišs, moderns restorāns pieprasītā manierē ar uzsvaru uz funkcionalitāti. Piemērota vieta, ja svarīgi sekot modei un atrasties epicentrā. Viss līdz niansēm noslīpēts, tostarp arī diezgan plašā ēdienkarte. Ēdienu pamatā, cik iespējams, vietējie produkti, ko pa savai modei izmanto importa pavāri – no Itālijas un Grieķijas. Cenas atbilstošas kvalitātei, un, ja negrasāties knapināties, jārēķinās ar divdesmit trīsdesmit eiro un vairāk.


Naples
Andrejostas iela 2k-2

Šis ir vienīgais restorāns Rīgā, kam ir pašam savs baseins, taču ne jau tāpēc tas iekļuvis šajā sarakstā. Aizvadītās vasaras nogalē atvērtais „Naples” ir romantisks, pat nedaudz nevīžīgs un gaišs restorāns ar itālisku kulinārijas ievirzi. Caur stikloto sienu paveras burvīgs skats uz ostas piestātni un gaisma, kas ieplūst restorānā, savieno telpu ar apkārtni. Šī restorāna pievilcība slēpjas mājīgajā atmosfērā un vienkāršībā. Te ik dienas cep gardas picas, pasūtāmas pašu gatavotas pastas un dažādi otrie ēdieni.


Art & Shok
Lāčplēša iela 14

Latvieši, kā zināms, ir kā traki uz itāliešu virtuvi un nav nekāds brīnums, ka arī „Art & Shok” kļuvis iecienīts pateicoties tieši itāļu ēdieniem. Interjerā gaumīgs viesistabas risinājums, ar  rūtotiem galdautiem un kamīnu, bet aiz bāra paslēpta autentiska picu krāsns, kas speciāli atceļojusi no Itālijas. Picas, protams, dabonamas visdažādākajās variācijās, neatpaliek arī pastas un otrie ēdieni. „Art & Shok” ir patīkams mājas stila itāliešu virtuves restorāns un, starp citu, tas ir viens no nedaudzajiem Rīgas itāliešiem, kurā pie teikšanas ir itālis.


Buddha
Raiņa bulvāris 15

„Buddha” ir šika un glamurīga versija par mūsdienīgu restorānu veģetāriešiem. Plašajās restorāna telpās toni nosaka greznība un austrumu tematika, taču augstāk par restorāna dizainu Rīgas veģetārieši un svaigēdāji vērtē „Buddha” gastronomiskās kvalitātes, jo ēdiens šajā restorānā ir oriģināls un līdz niansēm pieslīpēts. Tik pieslīpēts, ka patiks pat rūdītiem gaļēdājiem.


KOMENTĀRI

+ PIEVIENOT SAVU KOMENTĀRU
Robert Megusta 07.01.2015
Esat Aizmirshushi labāko vietu Rīgā -HAPPY DAYS AND NIGHTS !!!!!!!!!!!
John 06.01.2015
How about an article about tbe food these places actully serve and not just focusing on how stylish they are?
Rigas krogu puika 06.01.2015
Mercato un Muusu ir lieliski - gan apkalposhana, gan garsha! Peec pieredzes :)
Gribu vēl 06.01.2015
Man ļoti patīk Mute!
uguntina 05.01.2015
Muusu Antonijas ielā ir foršs, tikai nenormāli dārgs ūdens. Par sešām pudelēm samaksājām 27 eiro. Oficiants tik lēja bez prasīšanas un pēc tam rēķinā ieraudzījām tādu ciparu. Kaut kā neforši, vismaz varēja pateikt, ka ūdens ir pa maksu un vēl kādu. Bet ēdiens bija labs.
vnk 05.01.2015
Locale nav īsti pelnījis atrasties TOP listē.
kurta 05.01.2015
Un kur tad Prego???
Indulis 05.01.2015
Buda ar savām cenām gadu nenovilks!
Baiba 05.01.2015
Tiešām dažādas vietas, es zināju tikai par dažām. Mani tā Austra ieintriģēja. Būs laikam jāaiziet.

Restorānu vērtējumi


Restorāni | Krogi | Gardēžiem
Aizvērt Izvēlies