Ceturtdiena, 26. novembris Konrāds un Sebastians

Brīvdienu brokastis

Noskaidroti aizvadītā gada Ekselence 30 labākie restorāni Latvijā

Dining.lv; Foto: GraphicStock

Pieaicinot kompetentu šefpavāru žūriju no ārvalstīm, trešo gadu pēc kārtas noskaidroti labākie restorāni Latvijā un "Ekselence labākā restorāna Latvijā 2015" titulu ieguvis restorāns "Vincents", otrajā vietā ierindojies "Bibliotēka No.1 restorāns", bet godpilno trešo vietu ieņem restorāns "Muusu".

"Ekselence 30 labākie restorāni Latvijā 2015" nosaka atbilstoši starptautiskajai praksei – vispirms interneta aptaujā vietējie žurnālisti, gardēži un restorānu jomas eksperti nobalsoja par viņuprāt labākajiem restorāniem, katru no tiem izvērtējot, piešķirot punktus par ēdienu, dzērieniem, apkalpošanu un atmosfēru. Pēc iegūto rezultātu apkopošanas pie darba ķērās starptautiska žūrija, kuru šogad veidoja 14 pieredzējuši profesionāļi no Vācijas, Zviedrijas, Igaunijas, Dānijas, Šveices, Somijas un Norvēģijas.

Apmeklējot restorānus, žūrija katram no tiem individuāli piešķīra punktus. Maksimālais punktu skaits, ko restorāns varēja iegūt, bija 200 punkti - 80 punktus par ēdienu; 50 punktus par apkalpošanu; 40 punktus par dzērieniem un 30 punktus par atmosfēru restorānā.

Salīdzinot ar iepriekšējo gadu, "Ekselence labākie restorāni Latvijā 2015" sarakstā iekļuvuši 10 jaunpienācēji. "Tā ir trešā daļa no labāko saraksta, kas liecina par veselīgu nozares attīstību, tādēļ svarīgi ir nestāvēt uz vietas, bet turpināt iesākto", stāsta projekta iniciators Normunds Norenbergs. Viņš pauž gandarījumu, ka ārvalstu šefpavāri atzinīgi novērtējuši Latvijas restorānus un izteikuši vēlmi atgriezties Latvijā.

"Mēs dodamies uz restorāniem, lai piedzīvotu pārsteigumu. Vienlaikus baudot kulinārijas meistaru gastronomiskos šedevrus, kas bieži vien ir pielīdzināmi īstiem mākslas darbiem, mēs sagadājam sev patiesu svētku sajūtu un prieku. Šogad Latvijas labākajiem restorāniem ir izdevies pārsteigt starptautisko žūriju gan ar tiem raksturīgo viesmīlību un augsto klientu apkalpošanas līmeni, gan ar izdomu, virtuozām garšu kompozīcijām un ēdienu pasniegšanas prasmēm, kas iet roku rokā ar pasaules pavārmākslas tendencēm. Sveicu visus trīsdesmit laureātus, jo īpaši jaunpienācējus, un novēlu turpināt tiekties uz izcilību," Normunds Staņēvičs, AS Rīgas piena kombināts (Food Union grupa) valdes priekšsēdētājs, konkursa "Ekselence 30 labākie restorāni Latvijā" ģenerālsponsors.

Žūrijā darbojās Jouni Toivanen (Michelin šefpavārs, Somija), Sonja Fruhsammer (Michelin restorāna "Fruhsammer" šefpavāre, Vācija), Pelle Andersen (The Food Organisation of Denmark direktors, Dānija), Sampo Kantele (šefpavārs, Helsinku kulinārijas akadēmijas pasniedzējs, Somija), Tonis Siigur (restorāna "NOA" šefpavārs, Igaunija), Terje Ommundsen (restorāna "Plah" šefpavārs, Norvēģija), Antonio  Colaianni (Michelin restorāna "Mesa" šefpavārs, Šveice), Charlotte Stougaard Negendahl (Michelin šefpavāre, Dānija), Arto Koskelo (restorānu kritiķis, Somija), Anton Bjurh (Michelin restorāna "Gastrologik" šefpavārs, Zviedrija), Per Mandrup (Pasaules šefpavāru asociācijas, kulinārijas sacensību komitejas viceprezidents, A līmeņa konkursu tiesnesis, Dānija), Martti Siimann (restorānu "Oko", "Noa", "Tuljak" īpašnieks, Igaunija), Peter Fruhsammer, šefpavārs, vīnzinis, Vācija), Tommy Raanti (šefpavārs, Norvēģijas kulinārijas institūts, Norvēģija).

"Jau piecus gadus Rīga tiek popularizēta kā Baltijas gastronomijas galvaspilsēta, un ar katru gadu redzams, ka restorānu piedāvājums, apkalpošana un šefpavāru sniegums attīstās. Starptautiskas žūrijas piesaiste, tās augstie novērtējumi un labie vārdi ir kā vēl viens pierādījums, ka mēs sekojam līdzi tendencēm un ka arī mums ir restorāni, kuru kvalitāte atbilst staptautiskam līmenim," piebilst Rīgas Tūrisma Attīstības Biroja valdes priekšsēdētāja Vita Jermoloviča.

Baudot alu, saldējumu un restorāna "Eksports" sarūpētās uzkodas, apbalvošanas ceremonijā "Aldara muzejā" tika paziņoti arī vairāku speciālbalvu ieguvēji - "Live Rīga labākā jaunā restorāna 2015" titulu ieguvis restorāns "3", bet labākā deserta balvu "Ekselence labākais deserts 2015", tāpat kā pērn, ieguva restorāns "Vincents". Restorāns "MUUSU" ieguva "Aldara specbalvu" par straujāko lēcienu. 

"MUUSU" ieguva arī žurnāla "Pastaiga" atzinības balvu kā šāgada Latvijas labāko restorānu topa lielākā sensācija, kuru kaldinājis šefpavārs Kaspars Jansons, pierādot, ka, tikai cienot un lolojot produktu, rodas īsts un patiess ēdiens.

"Aldaris" komunikāciju direktore Laura Krastiņa: "Restorāniem ir ļoti liela loma kvalitatīvas alus kultūras veicināšanā visā pasaulē un arī Latvijā arvien biežāk redzam, ka restorāni pievērš uzmanību savam alus klāstam. Mēs ceram, ka šī tendence turpināsies un Latvijas labākie restorāni iesaistīsies vietējo alus cienītāju izglītošanā par dažādām jaunām un interesantām alus šķirnēm, kā arī to, kādu alu izvēlēties pie attiecīgā ēdiena."

Restorāni nevar sevi nominēt konkursam, jo tas ir neatkarīgs nozares vērtējums, kas iespējams pateicoties ģenerālsponsora "Ekselence", kā arī "Live Rīga", "airBaltic" un "Aldaris" atbalstam.


EKSELENCE 30 LABĀKIE RESTORĀNI LATVIJĀ 2015

1. Vincents
2. Bibliotēka No. 1 restorāns
3. Muusu (jaunpienācējs, Straujākais kāpums)
4. 3 pavāru restorāns "Tam labam būs augt"
5. Riviera
6. Kaļķu vārti
7. 36. līnija
8. Ostas skati
9. Koya
10. Vīna studijas restorāns
11. Le Dome
12. Kolonāde. Mūsu stāsti... (jaunpienācējs)
13. Valtera restorāns
14. Locale (jaunpienācējs)
15. Bergs
16. International (jaunpienācējs)
17. Portofino
18. Valmiermuižas vēstniecība (jaunpienācējs)
19. Kilimanjaro
20. Goldingen room (jaunpienācējs)
21. Elements
22. Dikļu pils
23. Monterosso
24. Neiburgs
25. Tinto
26. Mercato (jaunpienācējs)
27. Zoste (jaunpienācējs)
28. Kasha gourmet (jaunpienācējs)
29. Mute (jaunpienācējs)
30. Olive Oil Trading co.

KOMENTĀRI

+ PIEVIENOT SAVU KOMENTĀRU
Selina 16.02.2016
Tajā sarakstā par maz restorāni, kas nav Rīgā. Arī laukos taču ir foršas vietas.
Maris Krasovskis 15.01.2016
1 jautājums - kas par to maksā ?
Elga 15.01.2016
Apsveicu Muusu!!! Jūs to esat pelnījuši, malači!
Zize 14.01.2016
Esmu pārsteigta, kā dažas "ēstuves" ir restorānu TOP 30! Vincentā cepuri nost viesmīļiem, strāda super, socvs visu izglābj! Jā ēdieni kvalitatīvi, bet kad apmeklēju restorānu, mans cirkulatorā gatavotais jēra karē gabaliņš bija līdzīgs košļenei, viens perfekti izcepts, otrs košlene, protams, neko neuzdrosinājos teikt, jo tas tacu ir "Vincents". Goldingen room? feina vieta, feina atmosfera, bet pie ēdieniem tik tālu kā līdz āfrikai, bezgaršigi un skopi, īpaši malkas krāsnī ceptās picas! Kā šada vida restorāns apsteidz patiešam kādu labāku restorānu, man nav skaidrs. bet Pavāru klubs ir un paliek pavaru kluebs, virza visur savējos, tā teikt! arī interesanti, kad facebook paradās konkursi, tad uzvarētāju rindās arī kaut kā parādās jau sabiedrībā dzirdēti vardi! 36. līnija, super, patika. Riviera patika, bet itāļu saspiešanās...
Cheff 14.01.2016
Kā vienmēr, komentus raksta tikai troļu bars:) Uzbliežiet čīkstuļi savu Restorānu un tiekiet kautvai 30. vietā! Man jau smieties gribās;)
fufelis 13.01.2016
Pilnīgs fufelis. Muusu 3.vietā?? TOPā nav Mio, bet ir Mercato?? Nereāli subjektīvs tops, kurā iztrūkst daudz patiešām krietni labāku vietu, kā iekļauts!!!
Restorāns 13.01.2016
Varētu arī par?"dīt sarakstu ar apmeklētajiem restorāniem, jo te vajadzēja virsrakstu drīzāk likt nevis Latvijā bet Rīgā, jo ?"rpus Rīgas ir daudz restorānu, kas pārsit pusi no šeit pieminētajiem!
Kartupeļu ēdāja 13.01.2016
"Bibliotēku nr1" noteikti izvilka atmosfēra. Bet ko tik augstu dara "3pavāri"? Tāda laba kafene, bet līdz restorānam vēl augt un augt. Bet ja topa desmitniekā ir Vīna studija, tad īsti kaut kas tiem importa pavāriem ar garšu nav kārtībā. Kas tas par restorānu?
alex 13.01.2016
hei tavs viedoklis nevienu neinterese iznemot tavu dradzene
hei 13.01.2016
Tā Bibliotēka- NO 1 ir štruntīga , ēdiens pēc trauklupatas-slikts pavārs . Ēdām pusdienas un saldajā sorbetu - tas bija arī briesmīgs .Kafija bija laba. 36. līnija- fantastiska siļke. Fantastiska olīveļļa,olīvas. Viss ļoti kvalitatīvs.

Restorānu vērtējumi


Restorāni | Krogi | Gardēžiem
Aizvērt Izvēlies