Pirmdiena, 24. februāris Diāna, Dina un Dins

Vecrīga

Centrs

Pārdaugava

Citur

Mārupe

Liepupes muižas restorāns Fon Meks

Dining.lv; Foto: Dining.lv, publicitātes foto

Liepupes muižas restorāns "Fon Meks" savu nosaukumu ieguvis pateicoties Fon Meku dzimtai, kam muiža savulaik piederējusi. Restorāns atrodas pašā muižas centrā, lielajā zālē un, kā jau varēja gaidīt, tas ir gaišs un elegants. Mūsu apciemojuma laikā zālē viesu nav, un tas pat ir labi, jo viesmīļu smaidā var saskatīt patiesu vēlmi mūs redzēt.

Restorāns tiešām iekārtots atbilstoši muižas kaprīzēm - ar vairākiem kamīniem, barokāliem griestu rotājumiem un majestātiski klātiem, apaļiem galdiem. Zālē valda plašums un vajadzības gadījumā var arī valsi uzgriezt. Lai gan smalkais stils šeit nav noteicošais, ne uz brīdi nepamet sajūta, ka atrodies muižā.

Atjaunotā muiža ar savu kultūrvēsturisko šarmu restorāna kvalitātes standartus pacēlusi gana augstu, tādēļ briedis, jērs un sams edienkartē nemaz nepārsteidz. Muižas virtuve paliek muižas virtuve, un tādai tai noteikti ir arī jābūt, jo šī nav vieta, kur braukt ēst makaronus un Cēzarus.


Ēdienkarte patiesībā nav plaša, taču pārdomāta un muižas noskaņu uzturoša. Cenas, skaidra lieta, ka virs lidiņa.  Zupas – no astoņiem eiro, uzkodas no septiņiem, otrie no divpadsmit, deserti vidēji astoņi eiro. Ja jau reiz esam muižā, laižam pēc pilnas programmas un izvēlamies steiku un samu. Liellopa steiks ir precīzi pagatavots vēlamajā pakāpē - irdens un sulīgs, klāt klasiskā Demi Glace mērce un kartupeļu au gratin.

Arī sams cerības uz sevi attaisno, aromātu jau var sajust pa gabalu. Filejas gabals pietiekami liels un tik sulīgs, ka jūk ārā. Maigo zivi papildina izteiksmīga vēžu mērce, pārējais bez lieliem pārsteigumiem. Kopumā garšīgi un arī acīm tīkami.

Pirms dodamies prom, muižas dāmas mums izrāda arī muižas ķēķi. Tas izveidots mājīgā Provansas stilā ar malkas plīti, vara kastroļiem, trauku bufeti, funkcionējošu plašu atskaņotāju, papagaiļiem un lielu saimes galdu telpas vidū. Gaisā jūt senatnes elpu, un šī ir ideāli piemērota vieta dīkdienīgām brokastīm, kad viss, ko vēlies, - lai nospiestā pauzes poga būtu iestrēgusi. Starp citu, tieši muižas virtuvītē reizi pa reizei tiekot servēti arī svētdienu branči (piekritīsiet, muižai šāds apzīmējums diez ko nepiestāv), uz to tad noteikti nākamreiz!Liepupes muižas restorāns "Fon Meks"

Liepupes pagasts, Salacgrīvas novads

Tel. 64020268

KOMENTĀRI

+ PIEVIENOT SAVU KOMENTĀRU
Alda 19.01.2017
Kad tas brančs notiek tur? Sen nav bijis...
Aivars 13.12.2016
Nu nav iespējams nekurienes vidū uzturēt kvalitatīvu virtuvi par to arī pārliecinājos un vispār man riebjas kičs tas nu muižā ir pāri pārēm , bezgaumīgi bez izpratnes par laika vektoru kad muiža radīta
Melne 13.12.2016
Vieta tiešām nekurienes vidū. Muiža autentiski atrestaurēta, restorāns glīts un diezgan plašs. Ēdieni smalki un virs vidējā. Mēs bijām divatā un atstājām gandrīz simts eiro, muiža tomēr dara savu.

Restorānu vērtējumi


Restorāni | Krogi | Gardēžiem
Aizvērt Izvēlies