Ceturtdiena, 28. maijs Vilis un Vilhelms

Vecrīga

Centrs

Pārdaugava

Citur

Mārupe

Kwakinn – mīdiju un alus paradīze

Dining.lv; Publicitātes foto

Domas par Beļģijas gastronomisko atpazīstamību pasaulē dalās – vieni pieturas pie uzskata, ka beļģu identitāte pasaulē ir alus, citi šo valsti nevar iztēloties bez mīdijām, bet vēl kādiem tā saistās ar vafelēm. Lai kā arī nebūtu, beļģu kulinārā slava ir tik varena, ka beļģu krogi izplatījušies pa visu pasauli, arī pie mums.

Acīgākie pilsētnieki jau būs pamanījuši, ka pie ieejas namā iepretim Jāņa sētai no Kalēju ielas puses parādījusies jauna izkārtne un Beļģijas karogs. Tas ir beļģu krogs, saukts par "Kwakinn". Ejam iekšā.

Pirmais iespaids – krogs kā krogs – izteiktas krāsas, tumšas mēbeles un visapkārt beļģu krogu atribūtika. Skaidrs fokuss uz beļģu alu, to te var sajust visapkārt. Alus mīļotājiem te ir paradīze zemes virsū, jo tik lielu šķirņu un garšas daudzveidību, turklāt kvalitatīvā izpildījumā, Rīgā negadās bieži sastapt. Sākām skaitīt, bet pie sešdesmit trešā nosaukuma apjukām, bārmenis zināja stāstīt, ka šķirņu viņiem esot pāri simtam, bet būšot vēl. "Kwakinn" alus karte patiesībā ir kā grāmata, kurā izklāstīta katra no vairāk kā simts alus šķirnēm.

Ja īsi – tad "Kwakinn" nav ko meklēt divām ļaužu kategorijām - nedzērājiem un slaidās līnijas ievērotājiem. Nu, kā tu atteiksies no putojoša alus glāzes (pievērsiet vērību, ka katram alum ir sava speciāla glāze), it sevišķi, ja to pasniedz pie beļģu desām vai mīdijām. Ēdienkarte kopumā tradicionāla, uzsvars uz svaigām mīdijām dažādās variācijās, beļģu desām un dažādiem krogu dižpārdokļiem.


Jaunajam krogam mīdijas piegādā svaigā veidā vairākas reizes nedēļā un tās var pasūtināt pēc sirds patikas. Vērts nogaršot mīdijas à la Spécial ar Lambic alu, šampinjoniem, burkāniem un zaļumiem vai, piemēram, mīdijas à la Provençal - ar tomātiem, baltvīnu, ķiplokiem, olīvām, krējumu un Provansas garšvielām. Uzreiz jāsaka - izvēlēties nebūs viegli, jo mīdiju receptes ir cita par citu labākas. Ēdienkartē ir arī citas alternatīvas – gan dažādas uzkodas un salāti, gan pašu meistarotas beļģu desas un grila labumi. Cenas zemākas kā Beļģijā un vakariņas ar alu vienam izmaksās no 10 € uz augšu. Darba dienās spēkā ir arī ļoti izdevīgi dienas piedāvājumi (salāti, zupa, pamatēdiens un dzēriens tikai 4.20 €, salāti, zupa un dzēriens – 3.20 €).

Beļģijā ļoti pieprasīti ir klosteros darītie ali un to ražošana tiek rūpīgi uzraudzīta, izcelsmes standartus nosakot ar likumu. Šādus klosteru darinājumus apzīmē kā Trappist - tie ir īpaši darinājumi, kuru receptes lielākoties tiek turētas noslēpumā. Kad būsiet "Kwakinn", noteikti vērts nogaršot "Kwak" alu - tas ir aromātisks alus, kuru pasniedz īpašās glāzēs ar speciālu koka statīvu. Savukārt stiprais beļģu alus "Duvel" ir zeltains, ar ļoti izteiktu pēcgaršu, un to lej ledusaukstās glāzēs. Stāsts par beļģu alu ir bezgalīgs, tādēļ labāk par jebkuru stāstu, izbaudīt to pašiem. Santé!

Beļģu krogs "Kwakinn"
Gleznotāju iela 2, Rīga
Tel. 27181609


Restorānu vērtējumi


Restorāni | Krogi | Gardēžiem
Aizvērt Izvēlies