Svētdiena, 9. augusts Madara un Genoveva

Brīvdienu brokastis

Krāsainā Rīgas centra robežvirtuve

Dining.lv; Publicitātes foto

Skaidrs, ka meksikāņu virtuve latvietim ir samērā eksotisks jēdziens, lai gan lielākā daļa visticamāk būs dzirdējusi kaut ko par fajitas, buritos vai načos. Tex mex ir ēdienu gatavošanas stils, kas veidojies, saplūstot ASV Teksasas štata un Meksikas ziemeļdaļas kulinārajām tradīcijām, un zināmā mērā ir sinonīms jēdzienam "Border Food".

Rīgā nav daudz iespēju nogaršot tradicionālas robežvirtuves vērtības, un pirmais, kas iešaujas prātā ir restorāns "Tex-Mex". Ieejot Dzirnavu ielas pagalmā, pārņem lustīga noskaņa un izteiksmīgi krāsainā "Tex-Mex" vasaras terase burtiski ierauj un negrib laist prom. Iekštelpu interjers ieturēts a la mexicano stilā un ir apzināti apbružāts, lai atvairītu stīvumu un radītu omulīgu atmosfēru. Spilgtas un dzīvespriecīgas krāsas, mūžīgi aktuālā kovboju un mežonīgo rietumu tēma savienojumā ar meksikāņu aksesuāriem kopumā veido siltu un dzīvespriecīgu gaisotni. Viesmīles ir zinošas un laipnas un pratīs ieteikt gan pareizo dzērienu, gan piemērotāko pusdienu vai vakariņu kombināciju.

Ja gribas "Tex-Mex" izjust kaut nedaudz no meksikāņu temperamenta, ēdienkartē jāpieturas pie Tex mex ēdienu sadaļas, kur gadu garumā atlasīti iecienītākie un labākie ēdieni ar neiztrūkstošo Chilli con Carne (pupiņu, paprikas, liellopa gaļas un čilī sautējums - 5.70 €), fajitas, kesadiju un enčiladu ierindā. Ja izēšanās nav jūsu pašmērķis, pilnīgi pietiks ar kādu no burritos opcijām. Mēs "Tex-Mex" krāsainajā terasē ciemojāmies darba dienas vidū un par 5.50 € nogaršojām viņu dienas piedāvājumu (divi ēdieni).


"Tex-Mex" ēdienkarte ir tik plaša, ka par to varētu stāstīt un stāstīt, tādēļ īsumā par pašu galveno - bez meksikāņu dižpārdokļiem ir arī grila ēdieni  (steiki no 12.80 €, ribiņas - 8.90 €, šašliki - 7.20 €) un, protams, burgeri, kas top no pašceptas maizes un pašu radītām mērcēm (cenas – no 5.60 €). Īsāk sakot, ko sev piemērotu šeit atradīs arī maigēdāji un pat tādi, kas nezina, ko grib.

Skaidrs ir viens - "Tex Mex" cenu un piedāvājuma ziņā izkonkurē daudzus (darba dienās ir arī izdevīgi dienas komplekti par 5.50 €), arī dzērienu izvēle ir ne mazāk plaša un par prātam un maciņam pieņemamām cenām.


Restorāns "Tex-Mex"

Dzirnavu iela 59, Rīga

Tel. 67240366

KOMENTĀRI

+ PIEVIENOT SAVU KOMENTĀRU

Restorānu vērtējumi


Restorāni | Krogi | Gardēžiem
Aizvērt Izvēlies