Piektdiena, 24. maijs Marlēna, Ziedone un Ilvija

Vecrīga

Centrs

Pārdaugava

Citur

Mārupe

Itāliešu ēdieni kā pie mammas: Mamma pasta

Dining.lv; Publicitātes foto

No atrašanās vietas viedokļa labāku vietu restorānam šķiet grūti iedomāties – pašā Vecrīgas sirdī Rātslaukuma pievārtē ar perfektu skatu uz laukumā notiekošo. "Mamma pasta" ir pārdomāts solis, un spriežot pēc pilnās zāles jāsecina, ka itāļu virtuve mūsu platuma grādos vēl joprojām ir lielā cieņā.

Ja salīdzina ar deviņdesmitajiem, kad lauvas tiesa Rīgas itāliešu restorānu piederēja itāliešiem, tad tagad aina ir gluži pretēja. Vien retajā Rīgas ristorante šodien saimnieko itālieši, un šajā ziņā "Mamma pasta" ir patīkams izņēmums. Restorāns ierīkots divos stāvos un vasaras sezonā tiek solīta arī vasaras terase. Interjers viegli atturīgs un gaišs, bez klasiski rūtainajiem galdautiem, toties ar Itālijas foto pie sienām. Augšstāvā ir arī bērnu rotaļu stūrītis.

"Mamma pasta" lielā mērā ataino nosaukumā pausto noskaņu – mājas stila ēdieni vienkāršā, bet garšu atmiņā paliekošā izpildījumā. Šefpavārs regulāri dodas gan uz zābaka augšgalu, gan papēža galu, lai ar turienes pavāriem un vīna meistariem līdz sīkumam izprastu dažādu reģionu kulinārijas raksturus un vīna smalkumus. Būtiska nianse – liela daļa recepšu uz Rīgu ceļojušas no dažādiem Itālijas reģioniem un restorāna saimnieki, būdami itāļi, rūpīgi uzrauga gan produktu atlasi, gan recepšu autentiskumu.

Itālieši, kā zināms, pie galda var pavadīt stundām ilgi, un maltīte visbiežāk sākas ar aperitīvu un uzkodām. Kādam tā var būt klasiskā Minestrone (4.50 €), citam antipasti uzkodu izlase (12 €), kas, starp citu, var izrādīties trāpīga izvēle, ja maltīte iecerēta ar glāzi Chianti, Primitivo vai kādu citu Itālijas vīnu. Izvēle kopumā klasiska, bet ar odziņu un visi ēdienu nosaukumi jūtami prezentē saulainās Itālijas noskaņas.


Ja itāliešu virtuve saistās ar picām, tad diez vai tālāk par picu sadaļu tiksiet (klasiskā Margarita maksā 6.00 €, sēņu pica ar četru veidu sēnēm – 7.90 €). Vērts nogaršot jūras velšu Diavola picu (9.90 €), kas izceļas ar to, ka tā veidota uz melnās mīklas pamatnes un bagātināta ar tīģergarnelēm, mīdijām un jūras velšu kokteili.

Bet, ja tomēr esat atvērti citām alternatīvām, ieteicams pievērsties pastām, jo tās ir "Mamma pasta" firmas zīme, un tiek pilnībā gatavotas uz vietas. Katrs pats var sakombinēt vēlamo makaronu un mērces kombināciju – veģetāro, gaļas vai ar jūras veltēm. Piekritīsiet, vidēji seši septiņi eiro par pašpietiekama izmēra pastas porciju Vecrīgas epicentram ir pat ļoti pievilcīga cena. Turklāt darba dienās spēkā ir arī dienas piedāvājums, kad par zupu vai salātiem un picu vai pastu ar dzērienu komplektā būs jāmaksā tikai 5.50 €. Buon Appetito!


Mamma pasta
Kungu iela 1, Rīga
Tel. 25664377

Atvērts: 10:00 - 22:00

KOMENTĀRI

+ PIEVIENOT SAVU KOMENTĀRU
ArG 29.05.2017
Viss patika. Picas labas. Labs bērnu stūrītis.
Ronalds 23.05.2017
Tur ir garšīgas picas. Esmu tur jau 2x bijis.
Elza 08.05.2017
Pasta bija ok, tikai apkalpošana gan tur pieklibo - nācās diezgan ilgi gaidīt.

Restorānu vērtējumi


Restorāni | Krogi | Gardēžiem
Aizvērt Izvēlies