Pirmdiena, 17. februāris Konstance un Donats

Vecrīga

Centrs

Pārdaugava

Citur

Mārupe

Īsts un patiess. Restorāns 3.

Dining.lv; Foto: Dining.lv

Var izklausīties dīvaini, bet jaunais „Restorāns 3” ir likumsakarīgs restorāns. Pirmkārt jau tādēļ, ka Trīs pavāri nekad nesēž mierā, otrkārt – šeit viņi beidzot var realizēt askētisko skandināvu forest food filozofiju.

Šis nav smalkuma restorāns - interjers ir atturīgs un neitrāls, bez glamūra, toties detaļās noslīpēts. Pie sienas suģestējošās Viļņa Vītoliņa lielformāta bildes burtiski ievelk pārdomās, bet viesmīle atgriež realitātē un ir gatava niansēti izklāstīt katra ēdiena tapšanas procesu.

Skaidri jūtams vēstījums, ka galvenais ir saturs, nevis forma. Restorāns ir dzīvs veidojums un, ja zāle ir tukša, tad arī restorāns ir samulsis, tāpēc šis ir tas gadījums, kad karali nospēlē galms jeb restorānu – tā apmeklētāji. Viņi arī ir tie, kas restorānā uztur veselīgu pulsu.

„Restorāna 3” autori izvēlējušies forest food kulināro virzienu, jeb latviskojot – no dabas sarūpētu ēdienu bez agresīvas rūpnieciskas iejaukšanās. Ja īsi – tad tajā dominē sezonāli un dabīgi produkti - pašu gādātas ogas, sēnes, garšaugi, dārzeņi, zivis, gaļa - viss ir īsts un patiess.

Šefpavārs Juris Dukaļskis neaizraujas ar daudzveidību un savu ēdienkarti viņš prezentē uz pāris lapām. Te neieraudzīsiet itin neko no ierastajiem bestselleriem, kas šablonveidā pieejami daudzos Rīgas restorānos. Tā arī ir šīs autorvirtuves pievilcība.

Ēdienu nosaukumi itin labi iztiek bez pārspīlētas daiļrunības un katrs no tiem atspoguļo oriģinālu garšu salikumu. Asaris ar skābenēm, cūku ausis ar mārrutku krēmu un bekona pulveri, vai teiksim, rabarberi ar kazas sieru un kumelīšu saldējumu. Jebkurš ēdiens tiek vienkārši, taču smalkjūtīgi pasniegts, turklāt piemeklētos traukos.

Cenas? Ņemot vērā, ka "Restorāns 3" ir sajūtu, nevis ikdienas restorāns, tad vienam būtu jārēķinās vismaz ar kādiem divdesmit pieciem trīsdesmit eiro un uz augšu.

Neliels, toties būtisks ieteikums – ļaujieties vīnziņa Jāņa Gaiļa ieteikumiem, viņš to tiešām pieprot un precīzi trāpīs pa jūsu garšu stīgām.


"Restorāns 3"
Kalēju iela 3
Tālrunis: 26660060


KOMENTĀRI

+ PIEVIENOT SAVU KOMENTĀRU
Mani savaldzināja 09.06.2015
Brīnišķīga vieta. Viss patika, jo īpaši ēdiens!!! Vīnzinis arī pelnījis uzslavas, jo ieteica vīna šķrini, ko pirmo reizi dzirdēju. Noteikti aiziešu vēl.
papardelle 14.05.2015
Intriģējoši. Tikai žēl, ka nedēļas nogalē jau viss norezervēts.

Restorānu vērtējumi


Restorāni | Krogi | Gardēžiem
Aizvērt Izvēlies