Ceturtdiena, 28. maijs Vilis un Vilhelms

Vecrīga

Centrs

Pārdaugava

Citur

Mārupe

Garšvieta Riits - saprotams un pieejams ēdiens bez pārspīlētiem centieniem izpatikt

Dining.lv; Publicitātes foto

Jaunais Dzirnavu ielas restorāns "Garšvieta Riits" veidots romantiski laucinieciskā manierē no dabīgiem materiāliem un ar daudz zaļumiem interjerā. Restorāns pati par sevi neuzbāzīgs un neitrāls, tāds, kurā patīkami uzturēties. Materiālos dominē koks, lins un metāls, kas kopā veido industriāli nostalģisku harmoniju. Balti krāsoti putnu būrīši, sienas no olu bretēm, lejkannas un kas tik vēl ne rosina iztēli par naturālo saimniecību, pirms vēl esi ticis pie sava ēdamā. Tiktāl rosinoši.

Galvenais fokuss uz atklāto virtuvi, kur acu priekšā šiverē pavāri ar šefu Andreju Terentjevu priekšplānā. Te neaizraujas ar šķīvju dekorēšanu, tā vietā pavāri visu enerģiju velta saturam. "Garšvieta Riits" gastronomiskais uzstādījums ir bezgala vienkāršs - kvalitatīvs, visiem saprotams un pieejams ēdiens no vietējām saimniecībām. Viss ģeniālais ir vienkāršs, un tāds arī ir "Garšvieta Riits" ēdiens.

Ēdienkarte pati par sevi lakoniska, bet saturīga – tajā ir viss nepieciešamais, lai būtu no kā izvēlēties – cūkgaļa, liellopa steiks, jērs, vista, dienas loms, vairāku veidu salāti (aizmirstiet Cēzarus), zupas un pa kādam desertam. Visi otrie ēdieni tiek cepti uz oglēm, ir arī piedāvājums veģetāriešiem. Vienalga, ēdīsiet jēra karbonādi vai reņģu uzkodu – varat būt droši, ka visa pamatā būs svaigs produkts. Viesmīle ar dzirkstošu skatienu stāsta, ka šefs ik rītu mērojot ceļu uz tirgu, lai sarūpētu arī pa kādam īpašajam dienas ēdienam, kas, pēc tam tiekot izķerti rekordtempos. Tātad – piekrišana liela.


Ja par cenām, tad kvalitatīvs steika gabals ar dārzeņiem un piparu mērci izmaksā 16.00 €, piekritīsiet – galvaspilsētā ne pārāk bieži sastopama cena steikam, vai ne? Kopumā cenas iepriecinošas, ja ņem vērā produktu kvalitāti. Salāti – no 6.25 €, zupas no 6.00 €, grila ēdieni no 8.50 €, saldie – no 4.00 € uz augšu.

Piedzīvotais šajā restorānā liek aizdomāties par comfort food koncepcijas potenciālu, jo mēs vienmēr gribēsim ēst zināmas un pārbaudītas vērtības vidē, kurā jūtamies labi. Bez butaforijām un pārspīlētiem centieniem izpatikt. Tautai šāda pieeja iet pie sirds, un ticiet uz vārda, – līdzīgas vietas pie mums būs vēl un vēl.Garšvieta Riits

Dzirnavu iela 72, Rīga
Tel. 25644408

Atvērts: 09:00 - 23:00

KOMENTĀRI

+ PIEVIENOT SAVU KOMENTĀRU
Gunce 18.07.2017
Forša vieta. Tāda vienkārša un sirsnīga. Vienīgi traucēja piedegušā ēdiena smarža. Bet citādi patika.
Riko 05.07.2017
Patīk vienkāršā pieeja. Kad pirmo reizi gājām, bija pilns, otrajā paveicās un tikām pie galdiņa. Viesmīle tāda prasta un bez lielas intereses, bet visu izdarīja kā vajag. Zivju zupai prasījās intensīvāku garšu, bet cūkgaļas ribiņas bija ļoti labas, tikai prasījās vairāk (kā vienmēr un visur) :)
Edijs 26.06.2017
Labas brokastis. Patīk, ka ēdiens ir tiešām saprotams un nav samudrīts. Kafija gan varēja būt labāka.
Sils 19.06.2017
Mums patika, īpaši atmosfēra. Tāda mājīga un feina. Jūt ēdienu aromātus un var vērot kā pavāriņi šiverē. Laba liellopa gaļas kvalitāte.
Daiga 09.06.2017
Smuka vieta, garšīgi ēdieni, tikai apkalpošana varēja būt raitāka.

Restorānu vērtējumi


Restorāni | Krogi | Gardēžiem
Aizvērt Izvēlies