Svētdiena, 9. augusts Madara un Genoveva

Brīvdienu brokastis

Fotogalerija: Vecrīgā sevi piesaka jauns un ambiciozs gardēžu restorāns

Dining.lv; Publicitātes foto

Blakus Pēterbaznīcai uzceltajā Vecrīgas namā, kas tautā jau paguvis iegūt ananasa apzīmējumu, durvis vēris jauns restorāns ar nosaukumu "St. Petrus".

Restorāns ierīkots divos stāvos – pirmajā dominē askētisks gastropaba stils ar atklāto virtuvi un plašiem logiem no grīdas līdz griestiem, otrais stāvs ir daudz nosvērtāks – ne mazāk gaišs, ar klātiem galdiem un klasiska restorāna auru.

Cienot tradīcijas, domāt uz priekšu

"St. Petrus" ir līdz niansei pārdomāts, moderns restorāns, kas tapis balstoties uz viesmīlības zelta kanoniem. Tā ir mūsu laikmetam atbilstoša vide, kur cieņa pret tradicionālo mijas ar aktuālu pieeju un jaunradi.

Restorāna virtuve ir šefpavāra Maksima Cekota pārziņā. Viņš strādājis dažādos Latvijas restorānos, kā arī pieredzi smēlies Michelin līmeņa restorānos gan Eiropā, gan Amerikā. Šefa kulinārā pārliecība jūtama katrā ēdienā – šajā restorānā nedabūsiet ne Cēzara salātus, ne brilē krēmu, un labi, ka tā. Tā vietā šefs aicina atklāt jaunus garšu apvāršņus, bet, ja viņa ēdienu ainava jāieliek konkrētos rāmjos, tad "St. Petrus" pielīdzināms mūsdienu Latvijas virtuvei, savienojumā ar ziemeļniecisku vienkāršību.


Mīdijas ar pelēkajiem zirņiem

Lai iegūtu aptuvenu priekšstatu par Maksima Cekota a la karti, pietiek minēt tikai vienu ēdienu – mīdijas. Nekas īpašs? Protams, taču Maksima versijā tās pasniedz ar pelēkajiem zirņiem baltvīna mērcē un klāt vēl nāk cūkas cauraudze un jūraszāle. Tomēr, tas nebūt nav viss, jo vēl jau ir arī grilēta kazlēna kāja ar brokoļu dzinumiem, rozmarīna popkornu un kūpinātu ķiploku biezeni, vai desertā, piemēram, aroniju muss ar griķu biskvītu, mājas šokolādes saldējumu un cidoniju putām.

Kā jebkuram jaunam veidojumam, arī "St. Petrus" vēl jāieskrienas un sava vieta pīļu dīķī vēl jāizcīna, tomēr skaidrs, ka šis ir spilgts pieteikums Rīgas fine dining segmentā, un par viņiem mēs vēl noteikti dzirdēsim.Restorāns "St. Petrus"

Skārņu iela 11, Rīga

Tel. 25727357

KOMENTĀRI

+ PIEVIENOT SAVU KOMENTĀRU
edijs 20.03.2017
appetissimo bloga ir daudz baldes par so vietu
Einārs 06.03.2017
Labs ēdiens, apkalpošana gan buksē.
Iluta 25.01.2017
Foršs interjers, cerams, ka tā lieta aizies.
Kārlis 06.01.2017
Gribu uz aiziet - nav naudas :(
Dainis 02.01.2017
Kolēģe saslavēja. Aizgājām. Paēdām. Nekas īpašs.
guna 20.12.2016
Vēl jāstrādā pie servisa, bet ēdiens labs.
Alda 12.12.2016
Restorāns labs, tikai tas otrais stāvs tāds dikti kluss. Labāk lejā.
Zanda 05.12.2016
Laba vieta, visvairāk patika lielie logi. Garšīgas ribiņas un forši, ka var redzēt, kā pavāri gatavo.
Are 30.11.2016
Ļoti interesanti! Ēdiens un apkalpošana izcili! Paldies!

Restorānu vērtējumi


Restorāni | Krogi | Gardēžiem
Aizvērt Izvēlies