Ceturtdiena, 28. maijs Vilis un Vilhelms

Vecrīga

Centrs

Pārdaugava

Citur

Mārupe

Fotogalerija: noskaidroti labākie 2014. gada vīnziņi Latvijā

Teksts: Dining.lv; Publicitātes foto

18. un 19. septembrī Rīgā "Mercure Riga Centre Hotel" norisinājās 9. Latvijas Vīnziņu čempionāts “Laroche CUP 2014”. Konkursa finālā iekļuva četri labākie vīnziņi, kuri tālāk cīnījās par galveno balvu - mācību ceļojumu uz Domaine Laroche vīna darītavu slavenajā Chablis reģionā Francijā.

Šogad vīnziņu čempionātā piedalījās 10 dalībnieki, taču, lai cīņa būtu saistošāka un spraigāka, konkursā piedalīties tika aicināti arī vīnziņi no Lietuvas un Igaunijas. Konkurss norisinājās divās daļās - vispirms tika pārbaudītas konkursantu teorētiskās zināšanas, notika aklā vīna degustēšana un vīna dekantēšana, bet pēc tam otrās dienas finālā startēja tikai labākie. Jāpiebilst, ka finālā iekļuva arī vienīgā daiļā dzimuma pārstāve Agnese Meiersone no „Vīna Studijas”.


Uzvaras laurus konkursā plūca Kaspars Reitups no restorāna „Vincents”, otrajā vietā palika Lietuvas labākais vīnzinis Narimantas Miežys no „Kempinski Hotel Cathedral Square”, bet trešo vietu ieguva Toms Liepiņš, kurš arī pārstāv restorānu „Vincents”. Visi trīs labākie vīnziņi piedalīsies Baltijas vīnziņu čempionātā Vana Tallinn Grand Prix 2014, kas 16. un 17. oktobrī norisināsies Rīgā.

“Interesanti, ka astoņiem no desmit Latvijas dalībniekiem šī bija debija šāda veida konkursā un tas liecina par lēnu, bet augošu interesi par šo profesiju”, pauž Raimonds Tomsons, vīnzinis un Latvijas vīnziņu asociācijas prezidents.

KOMENTĀRI

+ PIEVIENOT SAVU KOMENTĀRU

Restorānu vērtējumi


Restorāni | Krogi | Gardēžiem
Aizvērt Izvēlies