Pirmdiena, 24. februāris Diāna, Dina un Dins

Vecrīga

Centrs

Pārdaugava

Citur

Mārupe

Foto: greznākais restorāns Rīgā

Dining.lv; Foto: publicitātes foto

Diez vai Rīgā izdosies atrast kādu restorānu, kas reizē ir arī valsts nozīmes kultūras piemineklis. Atdzīvinātais restorāns „Benjamiņš” greznajā Benjamiņu namā tāds ir. Namu uzcēla Pfābu dzimta, taču 1928. gadā to iegādājās Latvijas preses magnāti. Restorāns ierīkots nama reprezentatīvajās telpās, kur nekronētais Latvijas karaļpāris savulaik uzņēma viesus. Grūti noticēt, taču restorāna telpas ar četrām atsevišķām zālēm saglabātas teju tādas, kādas tās savulaik bijušas. Izmainītas vien dažas nianses.

Benjamiņu laika deju zāle pārtapusi Spoguļu zālē, Venēcijas zāle savu nosaukumu ieguvusi pateicoties Emīlijas kundzes lepnumam - milzīgajai Venēcijas kristāla lustrai, kas ir vienīgā šāda veida lustra Baltijā. Kamīnzāles (Rakstnieku Savienības laikā pēc nama nacionalizācijas to dēvēja par Andreja Upīša kabinetu) galvenā rota ir autentiskais masīvkoka kamīns. Visās zālēs atjaunoti autentiskie griestu dekori, durvju rokturi un katrai detaļai šeit ir sava neatkārtojama aura.


Benjamiņu ēdamzāle ir slavena ar divām pilnībā saglabātām vitrāžām – „Lāčplēsis” un „Gaismas pils”. Tagad šajā telpā ierīkots lobby bārs un apmeklētāji var pārliecināties par abu vitrāžu autentiskumu. „Lāčplēsim” no Padomju laiku iznīcības izdevies izvairīties, pateicoties viltībai – sarkanbaltsarkanajā karoga joslā, kas apjoza vitrāžu, ar sarkanu guašas krāsu aizkrāsoja balto joslu, tādējādi Lāčplēša (ar Kārļa Ulmaņa sejas vaibstiem) vitrāžu izdevās paglābt no skarbā režīma neiecietības. Otrajā vitrāžā attēlota Benjamiņas kundze un viņas māsa tautastērpos.


Restorāns "Benjamiņš"
Kr. Barona iela 12 (viesnīcā "Europa Royale Riga")
Tel. 67079410

KOMENTĀRI

+ PIEVIENOT SAVU KOMENTĀRU
Iluta 18.11.2014
Bijām svētku pusdienās un varu teikt, ka esmu atklājusi sev vienu lielisku restorānu neikdienišķām reizēm!

Restorānu vērtējumi


Restorāni | Krogi | Gardēžiem
Aizvērt Izvēlies