Trešdiena, 25. novembris Katrīna, Kadrija, Kate un Trīne

Brīvdienu brokastis

Ciemos uz Jūrmalu pie Briošas madāmas

Dining.lv; Foto: Dining.lv

Briošas madāmai ēdienkartes ievadlapā ir taisnība – Jūrmalā bija pietrūcis romantiskas un siltas franču kafejnīcas ar svaigi ceptu maizi un franču stila ēdieniem. Nu jau labu laiku, kopš Jūrmalas Mellužu galā darbojas „Madam brioš”, šī nepilnība ir novērsta. Pirmais iespaids – „Madam brioš” ir franču stila bulanžērija ar restorāna līmeņa servisu un piedāvājumu. Pa labi pavisam neliela un mājīga konditoreja ar dažādām svaigi ceptām maizēm un maizītēm, bet pa kreisi restorāns – tikpat mājīgs, tikai plašāks.

Ciemojoties pie „Madam brioš” acis šaudās apkārt un negribas palaist garām nevienu sīkumu. Gan interjerā, gan saturiskajā sniegumā liela nozīme ir niansēm, daudz kas darināts pašu rokām – izšuvumi, visvisādi nieciņi un visbeidzot dažādos veidos rūpīgi cepta maize.

Lai gan ēdienkartē var atrast klasiskus franču labumus, sīpolu zupu, dažādu veidu crêpes un crème brûlée ieskaitot, tā drīzāk ir šefpavāra interpretācija par franču virtuvi. Izvēlēties nav viegli, jo gribas nogaršot visu uzreiz, tomēr, pēc īsas apspriedes ar šefpavāru, izvēlamies stabilas vērtības – sīpolu zupu, laša kišu, zivju casserole un ar brī pildītu vistas krūtiņu.

Apkalpošana restorānā ir laipna un viesmīļu sejās nav ne kripatiņas dežūrsmaida. Visas darbības ir pārliecinošas un nepamet sajūta, ka personāls atrodas īstajā vietā. Viesmīle mums uzreiz piedāvā dzērienus un atnes maizes grozu ar svaigi ceptu ķirbju, griķu un saldskābo maizi. Pēc mirkļa klāt jau arī pirmie ēdieni.

Siera zupai piemīt labi sabalansēta garšu palete un pavārs to izvēlējies pasniegt bez „smagās” siera cepures, tā vietā zupai viņš klāt pasniedz grauzdētas franču siermaizītes.


Atvērtais pīrāgs jeb quiche ar maigu laša pildījumu ne vien izskatās, bet arī garšo pārliecinoši. Krēmīgais laša pildījums rosina apetīti un ir kā viegla prelūdija galvenajam ēdienam. Pamatēdieni ilgi nav jāgaida un jau pēc neilga laika varam ķerties klāt arī tiem.

Pirmajā brīdī zivju casserole porcija vizuāli šķiet ne pārāk lielā izmērā, tomēr vēlāk tā izrādās pilnīgi pietiekama. Sacepums ar lasi, mencu un dārzeņiem baltvīna - krējuma mērcē ir maigs, bet pietiekami sātīgs, lai vēderā atstātu paliekošu iespaidu. Arī grilētā vistas krūtiņa, kas pildīta ar brī sieru, pati par sevi garšo labi. Vistai klāt ingvera – burkānu biezenis, kvinoja un sarkanvīna – ogu mērce, tas viss kopā veido patīkamu garšu saskaņu.

„Madam brioš” pavāriem izdevies ēdienos apvienot franču kulinārijas eleganci un vienkāršību. Kopējais iespaids – paliekošs, tāds, kas rada vēlmi atgriezties. Un vēl - spriežot pēc daudzveidīgā tēju klāsta dzērienu sadaļā, Briošas madāma ir arī liela tējas baudītāja – piedāvājumā ir klasiskas un ne tik klasiskas tējas un dažādi tējas kokteiļi. Un, protams, franču vīni...

Bon appétit!


Restorāns "Madam Brioš"
Mellužu prospekts 9-1, Jūrmala
Tel. 20785555


KOMENTĀRI

+ PIEVIENOT SAVU KOMENTĀRU
Santa 27.04.2015
Tāds mīlīgs un šarmants restorāniņš.
Linda 01.04.2015
Serviss ļoti piekliboja, lai neteiktu vairāk (zem katras kritikas). Ēdiens zem viduvējā, pat konditorejas izstrādājumi nesagādāja pozitīvu pārsteigumu. Pozitīvais - mājīgs interjers un patīkama atmosfēra. Bet ar to vien diemžēl nepietiek - vietas sirdi un dvēseli veido cilvēki.
Saulaina 10.03.2015
1) vai tā visiem bērniem vasarā samaksā godprātīgi atalgojumu par veikto darbu? Vai nepilngadigi bērni netiek nodarbināti vairāk par likumā noteikto darba laiku? gribas zināt 100% atbildes šajā sakarā.Varbūt kāds ko zin? 2) Nenormāli dārgi un ir dienas, kad tiek pārdotas ne tik zvaigas maizites.
Zane 09.03.2015
Nevarētu gan teikt, ka viss būtu tik ideāli. Cenas pārāk augstas (nav jau nekāda Jomas iela), franču sīpolu zupa vairāk līdzinājās švakam buljonam ar sīpoliem, daudzas smalkmaizītes pasausas... Jāapdomā vai ir tās cenas vērts, ja citur to pašu un tādā pašā kvalitātē (un ar ne mazāk labu apkalpošanu) var iegādāties gandrīz uz pusi lētāk...
jūrmala 09.03.2015
Jā, nenoliedzami, brokastis sestdienas rītā bija izdevušās! :) Bet kafija... nebija īsti formā...
Kliente 03.03.2015
Tur ir labākie pildītie pīrāgi!
Elza 25.02.2015
Viennozīmīgi šī ir vislabākā vieta Jūrmalā! ļoti iesaku!

Restorānu vērtējumi


Restorāni | Krogi | Gardēžiem
Aizvērt Izvēlies