Piektdiena, 3. jūlijs Benita, Everita un Verita

Vecrīga

Centrs

Pārdaugava

Citur

Ceļvedis: kur garšīgi paēst Kuldīgā?

Kā jebkurā sevī cienošā pilsētā, arī Kuldīgā iespēju paēst netrūkst, pilsētā var atrast dažādas konditorejas, bistro tipa ēstuves, kā arī vietas, kur vēl arvien pieprasa franču karbonādes ar Provansas majonēzes rūtiņām. Lielākā daļa Kuldīgas restorānu un kafejnīcu koncentrējušās ap veco rātslaukumu un Ventas tiltu. Mēs paviesojāmies dažādās vietās Kuldīgā, lai varētu ieteikt, uz kurieni doties izbaudīt pilsētas garšas priekus.

Cafe tilts

Adrese: Kalna iela 27, Kuldīga
Cenas: €€€€€Pirmajā brīdī šī omulīgā kafejnīca rada iespaidu, ka te var jauki pasēdēt pie glāzes dzēriena un uzkodām vai iedzert kafiju un uzēst pa kādai kūkai. Tomēr, izrādās, ka te var arī kārtīgi paēst. Ēdienkarte ir lakoniska, uz vienas lapas, toties saturīga un piedāvā maltīšu iespējas dažādām gaumēm – no viegliem lapu salātiem līdz brieža gaļas burgeram (8.00 €) un kūkām vitrīnā. Jāatzīst, ka šī ir viena no labākajām brokastu vietām pilsētā. Tāfele pie ieejas vēsta, ka brokastis pieejamas jau no deviņiem rītā un brokastīs te var apēst kruasānus, svaigi kultu olu kulteni vai vēršaci ar piedevām (4.70 €), auzu putru ar ievārījumu, pankūkas un vairāku veidu grauzdētas brokastu maizītes ar dažādām piedevām. Un kafija, – tā tur patiešām ir garda… tik garda, ka droši var paķert vienu arī līdzņemšanai.


Goldingen Room

Adrese: Baznīcas iela 2-2, Kuldīga
Cenas: €€€€€Mājas stila itāliešu restorāns pašā Kuldīgas epicentrā – Rātslaukumā. Stilīgs, gaumīgs restorāns ar galveno uzsvaru un vienkāršu baudīšanu. Ēdienkartē toni nosaka Neapoles stila picas (no 6.50 €), kas ceptas malkas krāsnī no lēni raudzētas picu mīklas. Bez picām piedāvājumā ir arī pastas un virkne dažādu Vidusjūras ēdienu (gaspačo, mīdijas, humuss, fritti misti u.c.) Cenas, ja ņem vērā kvalitāti, pieņemamas - pusdienas ar glāzi vīna vai alus izmaksās ap piecpadsmit eiro un uz augšu. Goldingen room patiks laba stila pazinējiem, kam ne mazāk būtisks par ēdienu ir arī augsts komforta līmenis. Ja ilgi sēdēt nav laika, blakus ir arī bistro.


The Marmalade

Adrese: Pasta iela 5, Kuldīga
Cenas: €€€€€ Vietējo iecienīta romantiska konditoreja Alekšupītes krastā, kurā var arī paēst. Ikdienā te cep dažādas kūkas un smalkmaizītes, arī pēc pasūtījuma. Runā, ka šeit esot labākie eklēri pilsētā, bet, ja ar eklēriem vien nepietiek, piedāvājumā ir arī pa kādam gruntīgākam risinājuma gan brokastīm, gan pusdienām. Pievilcīgas cenas un nesteidzīga mazpilsētas gaisotne.


Bangert’s

Adrese: Pils iela 1, Kuldīga
Cenas: €€€€€Lieliskā restorāna atrašanās vieta Ventas krastā starp rumbu un veco ķieģeļu tiltu ir kā magnēts, kas vilina gan tūristus, gan pašmāju ceļotājus. Ēka, kurā tas atrodas, trīsdesmitajos celta kā Latvijas bankas filiāle, tādēļ interjerā ieturēts tā laika stils ar senlaiku mēbelēm, melnbaltiem foto un autentisku koka apdari. Vasarā restorānā darbojas veselas trīs terases, viena ar skatu uz Ventu, otra parka pusē, un vēl viena, mazāka ierīkota restorāna otrajā stāvā. Šefpavārs Aigars Sīlis ēdienos izmanto apkaimes zemnieku un lauksaimnieku produktus - foreles no Pelčiem, liellops no Rumbas pagasta “Kolumbiem”, arī strauss no tuvējās “Nornieku” fermas Snēpeles pusē. Pēdējais pie viņiem ejot uz urrā, jo strauss, lai arī audzis tepat blakus, tomēr pie mums ir eksotika, un ēdis to vien retais, tādēļ grēks to nenogaršot (mēs iesakām strausa tartaru vai steiku). Kā savu firmas ēdienu šefs iesaka mazsālītas foreles uzkodu, bet pamatēdienā, ja vien strauss jau nav ņēmis virsroku, noteikti jānogaršo arī vietējais bio liellopa steiks.


Kursas zeme

Adrese: Baznīcas iela 6, Kuldīga
Cenas: €€€€€Labāku vietu kafejnīcai Kuldīgā būs grūti atrast, tā atrodas pašā vecpilsētas centrā – Rātslaukumā. Ieejot iekšā, pirmais, ko ieraugi, ir nelielā kafijas grauzdētava, tālāk divas zāles. Kafejnīcai ir arī vasaras terase ar netraucētu apkārtnes ainavu. Interjers pielāgots senās pilsētas aurai – ar vintage stila lampām un gleznām pie sienām. Ēdienkarte bez lieliem pārsteigumiem, gana plaša un mūsdienīga. Paēdis prom no šejienes aizies gan veģetārietis, gan rūdīts gaļēdājs. Mēs nogaršojām garneļu salātus (6.50 €), gaspačo (4.00 €) un cūkas stilbu (13.00 €), par ko pilsētā jau kādu laiku klejo runas, jo galā ar to tikusi mazāk kā puse ēdāju. Visādā ziņā “Kursas zeme” ir ieteicams galamērķis Kuldīgā, ja vēlaties garšīgi paēst vai vienkārši izbaudīt nesteidzīgo pilsētas gaisotni pie gardas kafijas vai kokteiļa glāzes.


Rezidence cafe Venta

Adrese: Pils iela 2, Kuldīga
Cenas: €€€€€Ieejot Rezidence cafe Venta pagalmā no parka puses, pirmais, ko ieraugi ir mākslinieciska improvizācija par sēdošu Mildu, kas skaidri vēsta, ka te tiešām var piesēst. Vasara šiem ir pļaujas laiks, un plašais pagalms, jo īpaši vakaros, mudž no ļaudīm. Vieta – unikāla, no terases paveras lielisks skats gan uz Ventas tiltu, gan rumbu. Atmosfēra – absolūti nepiespiesta un mākslinieciska, te neviens nepretendē uz jebkādiem standartiem, bet vienkārši dara to, kas pašiem patīk. Kafejnīcas iekštelpas ir pavisam nelielas, vien pāris galdiņi, labierīcības un bārs, tādēļ lielākā dzīvība notiek terasē, kur vasaras sezonā izvietota arī Parilla Venta grila telts. Ēdienu piedāvājums tikpat mainīgs kā Ventas ūdeņi - no burgeriem un šašlikiem līdz grilētām zivīm un steikiem. Cenas – vidēji ap astoņiem desmit eiro.

Kuldīgas ilgdzīvotāji

Stender’s

Adrese: Liepājas iela 3, Kuldīga
Cenas: €€€€€“Stender’s” ar savu unikālo gaisa terasi cieņu lielā mērā izpelnījies dēļ tā, ka ar šo vietu Kuldīgā uzaugusi vesela paaudze, un šovasar jau nosvinēti 20 gadi, kopš vecajā graudu klētī darbojas savulaik pirmais nopietnais bārs pilsētā. Nosaukumu tas ieguvis dēļ zemajām durvīm, pret kuru stenderi galvu atsitis ne viens vien. Ikdienā te var gan lēti paēst, gan padzert. Ēdienkartē klasika – filejas, karbonādes, burgeri un “Stendera” pankūkas.


Pagrabiņš

Adrese: Baznīcas iela 5, Kuldīga
Cenas: €€€€€

Vēl viens Kuldīgas ilgdzīvotājs ar burvīgu vasaras terasi virs Alekšupītes. Krodziņš atrodas vecā pilsētas rātsnama pagrabā ar saglabātām senajām velvēm un mūra sienām. Šīs vietas pievilcība ir tajā, ka te nekas nemainās, un kā gadu desmitiem vietējie te nākuši pēc Ērmanīša karbonādes, tā turpina nākt. Vienīgais, kas te laika gaitā mainījies, ir cenas, un paēst varēsiet no kādiem desmit eiro uz augšu.

KOMENTĀRI

+ PIEVIENOT SAVU KOMENTĀRU
Ilgonis 22.07.2019
Stenderī es neieteiktu ēst.

Restorānu vērtējumi


Restorāni | Krogi | Gardēžiem
Aizvērt Izvēlies