Piektdiena, 27. novembris Lauris un Norberts

Brīvdienu brokastis

Ainārs Sedlenieks degustē pussaldos rozā Zinfandel vīnus

Teksts: Ainārs Sedlenieks, vinzinis.lv; Publicitātes foto

Viens no vīniem, kuru pats nekad nepērku, ir rozā Zinfandel, jo tie man vienmēr šķituši pārāk primitīvi un vulgāri, tomēr kādā aklajā degustācijā manas domas nedaudz mainījās. Lai arī es tos, visticamāk, tāpat nepirkšu, tomēr es izpratu šo vīnu stilu un mērķauditoriju, kam tie noteikti patiks. Un kāpēc gan ne?

770 Miles Zinfandel Rosé 2013, ASV

Aromātā šis ir izteikti klasisks rosé – izteiktas sarkanās ogas. Šis vīns patiešām piedāvā to, ko parasti sagaida no rozā vīniem. Garšā izteikts zemeņu kompots. Šim vīnam nav augsts alkohola saturs, tas ir saldens un sulīgs. Man prasītos vairāk skābuma.

Fetzer White Zinfandel Rosé 2012, ASV

Aromātā dominē ogas ar saldskābām ledenēm. Garša - ļoti salda, tomēr skābuma nots nepadara šo vīnu tik pliekanu, kā iepriekšējais. Šis man šķiet interesantāks. Jūtamas saldenas jāņogas un skābas zemenes. Garšīgs vīns, par kuru man sāk parādīties interese.

Gallo Family White Zinfandel Rosé 2012, ASV

Šim rosé aromāts atveras lēni –galvenokārt ķirši ar avenēm. Krāsa nav tik eleganti rozā, kā iepriekšējam vīnam, savukārt garša negaidīti saldena - ķirši un nedaudz brūklenes. Ļoti ātri pazūd pēcgarša, varētu pat teikt, ka tās nav vispār. Rūpniecisks produkts, pārņem sajūta, ka tas gatavots no esences un aromatizētājiem.

Beringer Zinfandel Rosé 2012, ASV

Ļoti patīkama - izteikti rozīga krāsa. Aromātā jaušami persiki un nektarīni. Garšā patīkams salduma un skābuma līdzsvars, niansēta garša. Šis man tiešām šķiet patīkams un elegants vīns, izteikti augļains un ar noturīgu pēcgaršu.


KOMENTĀRI

+ PIEVIENOT SAVU KOMENTĀRU
Fane 05.08.2014
Esmu rozā vīnu fane un varu teikt, ka no šeit minētajiem baudāms ir tikai Beringer Zinfandels.

Restorānu vērtējumi


Restorāni | Krogi | Gardēžiem
Aizvērt Izvēlies