Svētdiena, 9. augusts Madara un Genoveva

Brīvdienu brokastis

22 dažādas romantiskas randiņu vietas Rīgā

Dining.lv; Publicitātes foto

Romantika mums katram sava un, meklējot romantisku vietu vakaram divatā, kritēriji mēdz būtiski atšķirties. Dining.lv piedāvā savu versiju par dažādajām romantikas izpausmēm Rīgas restorānos.


Industriāli romantiskai noskaņai

Koya
Andrejostas iela 4

Vēl joprojām aktuāla Latvijas restorānu stila ikona - mūsdienīgs un ambiciozs restorāns ar skaidri saprotamu vīziju. Savā pastāvēšanas laikā tas pratis uztaustīt stabilu klientūru un sasniedzis katra restorāna mērķi – vietas pie galdiem vakaros, jo īpaši vasarā, jārezervē iepriekš. Ar stilīgu vidi vien nepietiek, tādēļ virtuves standarti Koijā tiek turēti pietiekami augstā līmenī, un tas labi, jo citādi varētu pārmest, ka restorāna galvenais trumpis ir telpa ar iespaidīgu skatu uz prāmju piestātni. Kvalitatīvs serviss un pārdomāta dzērienu koncepcija. 

Vakars divatā ar dzērieniem: 70 € un vairāk

Rocket Bean Roastery
Miera iela 29/31, Dzirnavu iela 39

Rocket Bean Roastery koncepcija, raugoties uz Rīgas kafejnīcu un restorānu kopainu, ir unikāla - interjers izteikti industriāls ar atklāto virtuvi un kafijas grauzdētavu. Daudzi šo vietu (patiesībā divas – Miera ielā un Dzirnavu ielā) saista vispirms ar kafiju, tomēr to gana nopietni var uztvert arī attiecībā uz ēdienu.

Vakars divatā ar dzērieniem: 40 € un vairāk

Garage vīna bārs
Elizabetes iela 83/85

"Garage" ir veselas trīs pamatfunkcijas - vīns, sarunas un ēdiens, secībai nav nekādas nozīmes. Šis restorāns jeb vīna bārs, kā nu kuram tīk, veidots pieprasītā industriāli romantiskā stilā, kurā dominē stikls, koks un metāls. Interjerā pārsvarā pelēkie un tumšie toņi, galvenais uzsvars uz askētisku vidi. "Garage" ir atvērtā tipa virtuve un šefs šiverē turpat viesu acu priekšā. Par spīti šaurajiem apstākļiem, šefam te ir laba dzīve, jo viņam uzticas un paļaujas uz viņa iedvesmu. Iespaids kopumā prātā paliekošs, šīs vietas rota ir vienkāršība un ārkārtīgi simpātiskā gaisotne – absolūti nepiespiesta un pulsējoša. Ja būsiet vakarā, gaisā jutīsiet vīna spēku un ļaužu čalas, kas ne uz brīdi nenorimst.

Vakars divatā ar dzērieniem: 50 € un vairāk

Garšvieta Riits
Dzirnavu iela 72

"Riits" veidots romantiski laucinieciskā manierē no dabīgiem materiāliem un ar daudz dažādiem sīkumiem interjerā. Restorāns pats par sevi neuzbāzīgs un neitrāls. Tāds, kurā patīkami uzturēties. Materiālos dominē koks, lins un metāls, kas kopā veido industriāli nostalģisku harmoniju. Galvenais fokuss nelielajā restorānā vērsts uz atklāto virtuvi un grila ēdieniem, kas top turpat acu priekšā. "Riits" gastronomiskais uzstādījums ir bezgala vienkāršs - kvalitatīvs, visiem saprotams un pieejams ēdiens no vietējām saimniecībām.

Vakars divatā ar dzērieniem: 40 € un vairāk Itālija nostrādā vienmēr... gandrīz vienmēr...

Naples
Andrejostas iela 2k-2

"Naples" ir urbāna versija par itāliešu virtuvi pilsētā, vienlaikus dzīvu uzturot arī romantiskas mājas virtuves klātbūtni. Interjers veidots pilsētvidi sapludinot ar lauciniecisku mieru, turklāt saglabāta arī galvenā funkcija - saikne ar Andrejsalas teritoriju. Plašie logi ar skatu uz ostu arī ziemā dod daudz gaismas, siltuma noskaņu vakaros uztur kamīns. Nekā lieka, tikai viss nepieciešamais, arī ēdienkartē bez pārspīlējumiem.

Vakars divatā ar dzērieniem: 50 € un vairāk (ja ēdīsiet picas, pastas, tad 40 €)

Piazza Italiana
Miesnieku iela 17

"Piazza Italiana" ir viens no elegantākajiem Classico Italiano restorāniem Rīgā. Lielisks piemērs tam, kā interjers var kalpot par ieganstu vēlmei uzkavēties restorānā ilgāk. Elegants, niansēts interjers ar vairākām zālēm divos stāvos būs uzticams sabiedrotais, visiem, kas romantikā saskata eleganci. Ēdienkarti izveidojis Remo Mazzucato, itāļu šefpavārs ar piecdesmit gadu stāžu, un jebkas tajā ir bestsellera cienīgs. Arī vīna sortimentā un pasniegšanā jaušama lietpratēja pieeja.

Vakars divatā ar dzērieniem: 70 € un vairāk (ja ēdīsiet picas, pastas, tad 60 €) 


Romantika ar skatu

Laivu centrs restorāns
Krasta iela 5, Laivu centra teritorijā

"Laivu centrs restorāns" ar savu unikālo auru, vienlaikus tepat tuvu centram, bet prom no burzmas. Visapkārt tikai relaksēti ļaudis, kas restorānam piešķir krietnu laiskas atpūtas devu. Tieši mierpilnās gaisotnes dēļ restorāns iekļuvis ne vienā vien romantisko vietu sarakstā, bet vasaras mēnešos tas ir īpaši pieprasīts dažādu svinību norisēm. Galvenais šeit ir un paliek skats pa logu un ainava visapkārt - tā tiešām ir gleznaina. No vienas puses upe, bet no otras - jahtu piestātne. tik skaistā vietā arī ēdienam jābūt patiešām baudāmam, tādēļ šefs piedāvā labi zināmus ēdienus radošā izpildījumā, sākot no brokastīm līdz elegantām vakariņām.

Vakars divatā ar dzērieniem: 50 € un vairāk

Aqua Luna
Andrejostas iela 4

Pateicoties lieliskajam skatam uz Daugavu, viens no Andrejsalas dižpārdokļiem ir aktuāls visu gadu. Lielisks, pārdomāts interjers, unikāls garneļu bārs un pasaules gastronomijas klasika, suši un izsmalcināti deserti ir šejienes ikdiena. Un ja vēl piepluso oriģinālos kokteiļus, tad vakars pilnīgi noteikti būs izdevies.

Vakars divatā ar dzērieniem: 70 € un vairāk

Gutenbergs Terase
Doma laukums 1

Gaumīgi izbūvēta un izremontēta, agrākā "Gutenberga" jumta terase pārtapusi pilnvērtīgā restorānā, un tagad šis ir vienīgais restorāns galvaspilsētā, kas viesus uz jumta var ne tikai uzņemt, bet arī pabarot cauru gadu. Skati no restorāna uz Vecrīgas jumtiem, Doma baznīcas torni un Nacionālo bibliotēku ir pastkartes vērti, nevar nenovērtēt arī skaisto interjeru, īsāk sakot – iespaidīgi. Arī virtuves standarti augstā līmenī, piedāvājumā galvenokārt pieprasīta klasika. Runājot par vīnu, – ļoti simpātiska pieeja vīnu atlasei ar vēl simpātiskāku cenu politiku.

Vakars divatā ar dzērieniem: 80 € un vairāk

Le Sommet
Slokas iela 1, Bellevue Park Hotel Riga 11. stāvā

Skats uz pilsētu un apkārtni no viesnīcas Bellevue Park Hotel Riga 11. stāva plašajiem logiem ir vairāk kā iespaidīgs. Restorāna gaišās telpas iekārtotas askētiskā stilā, galvenajās lomās - ēdiens un skats aiz loga. Restorāns ir klasisks, un, lai gan nosaukums liek domāt par franču virtuvi (tulkojot no franču valodas – virsotne), ēdienkartē iets klasikas zelta vidusceļš ar visiem mums labi zināmiem ēdieniem, tostarp no Francijas, protams. Ja vakariņu laikā (restorāns atvērts no 17:00) priekšroku dodat partnerim un ainavai, noderēs uzkodu plate diviem pie vīna, bet, ja ar to vēl nav gana, tad saldu punktu var pielikt ar kādu no desertiem.

Vakars divatā ar dzērieniem: 60 € un vairāk

Hercogs Ķīpsala
Balasta Dambis 70

Restorāns "Hercogs" Ķīpsalā piedāvā burvīgu skatu uz Daugavu. Respektējot atrašanās vietu un ģipša fabrikas auru, īpaši domāts par noskaņu restorānā. Interjers - askētisks un viegli romantisks ar uzsvaru uz skatu aiz logiem, taču ne pārspīlēti, lai nenovērš skatu no partnera. Ēdienkarte ir pietiekami plaša, ar izvēles iespējām veģetāriešiem, gaļēdājiem un jūras smalkumu cienītājiem. Būtisks uzsvars uz produktu kvalitāti jeb, īsāk sakot, – iecienītas lietas izsmalcinātā šefa interpretācijā.

Vakars divatā ar dzērieniem: 60 € un vairāk

Herbārijs
Dzirnavu iela 67 (Galleria Riga jumts)

Herbārijs ir viens no Rīgas izklaides spilgtākajiem jaunpienācējiem - absolūts aizvadītās vasaras hīts ar neskaitāmiem instagramētiem foto mirkļiem. Vieta nenoliedzami unikāla un šarmanta – uz tirdzniecības centra jumta pilsētas vidū ar krāšņiem telpaugiem visapkārt. Nemaz nevajag īpašu iemeslu, lai šo vietu apmeklētu, jo 360 grādu skats gan ziemā, gan vasarā uz Rīgas jumtiem jau vien ir kā magnēts un romantiskai pasēdēšanai kā reiz tieši laikā. Reizēs, kad gribas izbaudīt partnera klātbūtni pie glāzes dzēriena, šis kā pirmais prātā var iešauties daudziem, tādēļ, lai nepaliktu gribot, iepriekšēja rezervācija ir vairāk kā vēlama.

Vakars divatā ar dzērieniem: 40 € un vairāk


Vienkārši mājīgam vakaram

La Kanna
Tērbatas iela 5

Stilistiski "La kanna" iemieso romantisku, nedaudz koķetīgu pilsētas gaisotni ar antīka paskata mēbelēm un siltiem toņiem krāsās. Vīnes stila kafejnīcas krēsli un apaļie galdi mudina uz laisku pasēdēšanu arī pēc maltītes. La kanna dzīvo līdzi pilsētas ritmam - no rītiem dominē enerģiska dinamika, pa dienu viegli pulsējoša noskaņa, bet vakarā toni nosaka absolūti relaksējoša kopā būšana. Galvenais šīs vietas pluss slēpjas atvērtajā un demokrātiskajā vidē bez noslēpumiem. Pavāri rosās turpat atklātajā virtuvē un, ja ir kas uz sirds, var droši ar viņiem aprunāties. Simpatizē arī bezceremoniālā, tajā pat laikā gādīgā apkalpošana. Gruntīga pieēšanās šai vietai nepiestāv un uz karbonādēm ar majonēzes rūtiņām te nav ko cerēt. Tikai nepārprotiet, La Kannā ēdamā ir daudz, taču tas viss pieejams gaumīgā un pārdomātā manierē.

Vakars divatā ar dzērieniem: 40 € un vairāk

Zviedru vārti
Aldaru iela 11

Vecrīgas "Zviedru vārti" ir ģimenes restorāns, tajā saimnieko ģimene ar draugiem. Lai gan ierīkots divos stāvos, restorāns ir neliels, toties bezgala romantisks. Ja uzkāpsiet pa trepēm, sajutīsieties ne pavisam kā restorānā, drīzāk kā kādas privātmājas jumta stāvā. Šī restorāna galvenais trumpis ir gadiem pieslīpētā pieredze un nobriedušais sniegums. Interjers – mājīgs un viegli rustisks, bez modernisma un jebkādām minimālisma pazīmēm. Klasika ir dzīva, un tā arī šīs vietas burvība.

Vakars divatā ar dzērieniem: 40 € un vairāk

Neiburgs
Jauniela 25/27

"Neiburgs" ar gaumīgo interjeru savulaik pabijis dažādos dizaina un interjera topos, taču restorānā galvenais ir un būs ēdiens. Šefpavāra entuziasms ir neapslāpējams, un tieši pateicoties viņam, restorāns var padižoties ar vienu no plašākajām ēdienkartēm pilsētā. "Neiburgā" jau gadiem turpina gatavot to, ko tauta pieprasa, ēdieni ir oriģināli un glīti servēti. Īpaša izvēle svaigēdājiem. Dzērienu izvēle atbilst starptautiskajiem standartiem, bet apkalpošanas kvalitāte – virs vidējās.

Vakars divatā ar dzērieniem: 60 € un vairāk

Čemodāns
Ģertrūdes iela 39

"Čemodāna" miera oāze atrodas pilsētas centrā piemērota romantiskai maltītei vai kafijas pauzei. Interjers – viegli savdabīgs, bet gaumīgs – ar lauku un Provansas stilu sajaukumu. Īpašu šarmu zālei dod oriģinālā telpaugu siena, kas palīdzēt uztvert šīs vietas klusināto noskaņu. Ēdienkarti simboliskā kārtā var nodēvēt par ceļojumu, jo tajā satilpināti pieprasīti ēdieni no visas Eiropas, galveno vērību pievēršot Vidusjūras reģionam, kas apmierinās visapkārt valdošo pieprasījumu.

Vakars divatā ar dzērieniem: 50 € un vairāk

Aprika
Pils laukums 4-3

“Aprikā” galvenais uzsvars likts uz godīgu ēdienu, kas top no augstvērtīgiem un visiem labi zināmiem produktiem. Jaunās “Aprikas” šefs Ingmārs Ladigs ir ar spēcīgu mugurkaulu un šajā restorānā viņš pauž daudzu gadu laikā nobriedušo pārliecību, ka latvietim jāēd viss, kas pašu mājās dabūjams, vienalga, ārā saule vai sniegs.

Vakars divatā ar dzērieniem: 60 € un vairāk


Greznai romantikai

Mio
Blaumaņa iela 15

Iespējams, romantiskākais restorāns pilsētā. Ne vien dēļ ārkārtīgi romantiskā stila, bet arī dēļ abiem saimniekiem Evitas un Aivja, kam šis viss ir ģimenes sirdslieta! Vai tad tas nav romantiski? Paši izveidoja, paši gatavo un, ja vajag, arī apkalpos. Nedaudz intīms, mājīgs un patiess restorāns, kas dzīvo pats savu dzīvi, bez iejaukšanās no malas. Kulinārais kurss Vidusjūras virzienā sevi apliecinājis jau pirms vairākiem gadiem un arī šodien ir pieprasīts.

Vakars divatā ar dzērieniem: 50 € un vairāk

Restorāns 1221
Jauniela 16

Jaunielas trīsstāvu namiņš ar zilo fasādi un govīm ir kā radīts romantiskam vakaram. Restorāna interjers veidots, respektējot ēkas vairāku gadsimtu seno auru, ne mazāk ekstraordināra ir “1221” ēdienkarte, kuru šefpavārs Roberts Smilga veidojis ar pārliecību, ka uz restorānu jādodas baudīt, bet ceptu vistas fileju var ēst mājās. Tādēļ viņa ēdienkarte ir tik ekstraordināra un zināmā mērā pat drosmīga, jo ne kurš katrs pavārs uzdrošināsies viesiem pasniegt baloža krūtiņu vai aļņa gaļas tartaru.

Vakars divatā ar dzērieniem: 80 € un vairāk


Mūsdienu elegantā klasika

International Riga
Hospitāļu iela 1

Starptautiskā tēma restorāna nosaukumā vistiešākajā veidā atspoguļojas ēdienkartē, kur ēdieni atlasīti pēc ģeogrāfiskā principa un aptver teju visu pasauli. Mini porciju koncepcija guvusi vērā ņemamu piekrišanu un viesmīļiem vairs nav jāvelta milzu pūles, lai viesiem izskaidrotu vīziju par neliela izmēra ēdieniem. Galvenais, ka viesi ir gatavi nogaršot pēc iespējas vairāk. Būtisks pluss - apkalpošanas kvalitāte un samērīgā cenu politika.

Vakars divatā ar dzērieniem: 60 € un vairāk

Forest
Raiņa bulvāris 21

Šī restorāna pluss ir diskrētums, nevis modes virzīts pieprasījums. Uz šejieni nāk dēļ ēdiena un labās apkalpošanas, nevis tāpēc, ka te vienkārši jābūt. Šefpavārs savu kulināro vīziju prezentē ar jūtamu pietāti pret tīrām garšām, viņš maksimāli cenšas izmantot vietējos produktus un izvairās no liekiem garšas kairinātājiem. Nosvērtā vide restorānā ar skatu uz operas namu un kvalitatīvais sniegums gan zālē, gan virtuvē padara šo par vienu no spilgtākajiem Rīgas restorānu klasiķiem.

Vakars divatā ar dzērieniem: 70 € un vairāk

Kaļķu vārti
Kaļķu iela 11a

Viens no Rīgas restorānu klasiķiem, kas darbojas jau vairāk kā piecpadsmit gadus, un šo gadu laikā tas stabili ieņēmis savu nišu. Lielisks piemērs tam, kā interjers un ēdiens idejiski spēj veidot vienotu veselumu. Ēdienu kvalitāte “Kaļķu vārtos” ir nemainīgi augsta, ko novērtējuši gan pastāvīgie viesi, gan ārvalstnieki. Pārdomāta, plaša dzērienu izvēle, bonusa punkti arī par glāžu vīnu daudzveidību. Moderns un klasisks restorāns publikai, kas zina, ko vēlas.

Vakars divatā ar dzērieniem: 70 € un vairāk

KOMENTĀRI

+ PIEVIENOT SAVU KOMENTĀRU
efnsragrig 19.03.2020
cheap viagra viagra 100mg <a href="http://malecosrl.ru #">generic viagra </a> viagra online viagra pills buy viagra viagra 100mg <a href=http://hardmoneydepot-usa.com/news/>viagra generic </a> buy viagra viagra pills
Alise 15.02.2019
Mio galdiņu dabūt neiespējami!

Restorānu vērtējumi


Restorāni | Krogi | Gardēžiem
Aizvērt Izvēlies