Svētdiena, 9. augusts Madara un Genoveva

Brīvdienu brokastis

16 garšīgas un atšķirīgas vietas Rīgā, kas atvērtas 2016. gadā

Dining.lv; Foto: Dining.lv, publicitātes foto

2016. gads restorānu jomā bijis ražens un bagāts ar jauniem atklājumiem. Rīgā atvērti dažādi jauni restorāni, bāri un kafejnīcas un katrs ar kaut ko atšķiras. Arvien vairāk restorānu cenšas atrast un ieņemt savu nišu, un prieks, ka daļai tas arī izdodas.

Atskatoties uz 2016. gadu, restorānu portāls dining.lv apkopojis 16 atšķirīgas vietas Rīgā, kas atvērtas aizvadītajā gadā un izceļas ar savu koncepciju, tādēļ secībai šajā sarakstā nav nozīmes.


Arēna 29 – ne tikai iemetiens pie Daugaviņa
Stabu iela 29, RīgaHokejists Kaspars Daugaviņš, sekojot komandas biedru piemēram, 2016. gadā pievērsies biznesam un kopā ar bijušo futbolistu Marselu Vapni Stabu ielā 29 atvēruši sporta bāru "Arēna 29". Sporta programmu ziņā viss kārtībā, var redzēt praktiski visu, sākot no golfa līdz šaham. Starp citu, sporta līdzjutēju aprindās "Arēna 29" jau tagad labi kotējas, un krogs regulāri tiešraižu laikā rīko dažādas akcijas. Ja pievēršamies gastronomijas lietām, tad "Arēna 29" nav centušies izgudrot jaunu braucamierīci, viņi vienkārši dod to, ko tauta prasa. Jo, kāpēc censties pārspēt pašiem sevi, ja tā vietā viesiem var pasniegt sulīgu steiku vai smeķīgu burgeri. Paēst pie Kaspara un Marsela var nedārgi un, ja vēl trāpi uz kādu no akcijām (piemēram, uz burgeru piektdienu), tad sanāks vēl lētāk.
Cenas: €€€€€


Cod – neikdienišķai intrigai
Tērbatas iela 45, RīgaCOD sevi pozicionē kā japāņu robata grila restorānu, ēdienkarti izstrādājis šefpavārs Uvis Janičenko. Mūsu platuma grādos robata grils ir liela eksotika, un jāpaiet zināmam laikam, līdz pavāri ar to aprod. Šī grila pamatā ir iespēja produktus grilēt trīs dažādos līmeņos. COD nav ikdienas restorāns, tā askētiskais minimālisma interjers, lielākoties no koka, abos stāvos uztur viegli maģisku noskaņu. COD lielu vērību pievērš produktu dabīgo garšu saglabāšanai, un, kā Japānā pieņemts, produktus apstrādā pēc iespējas mazāk, lai saglabātu dabīgo struktūru. Paraugstunda tam, kā garšas jāizceļ, nevis jānomāc.
Cenas: €€€€


Da Roberta – ģimenēm un ne tikai
A. Čaka iela 58, RīgaKo tur slēpt, ar tā dēvētajiem ģimenes restorāniem ir visādi – ja atmosfēra laba un bērniem draudzīga, tad ēdienkartē par mazajiem nav īsti padomāts, vai otrādi. Tajā pašā laikā nedrīkst aizmirst arī par pārīšiem un vientuļniekiem. Skaidrs, ka visiem neizdabāsi, tādēļ šī saimnieki, veidojot restorānu, vispirms sāka ar mazajiem. Tā ir mājīga vieta divos stāvos, kur vienlīdz labi jūtas vecāki un viņu bērni, gan arī tie, kas restorānā ieradušies bez atvasēm. Kulinārais virziens balstīts uz Itālijas virtuves pamatiem un šī ir viena no retajām vietām pilsētā, kur pasūtinot ēdienu, to iespējams pagatavot bez glutēna un/vai laktozes.
Cenas: €€€€€


El santo x – pikanti un demokrātiski
Pils iela 7, RīgaGaišs, dzīvespriecīgs restorāns ar autentisku un krāsainu meksikāņu ēdienu. Šefs un saimnieks Havjērs Garsija nav pirmo reizi ar pīpi uz jumta un viņa ēst gatavošanas hobijs likumsakarīgi pāraudzis aktīvā biznesā. "El santo x" ir demokrātisks gan cenu, gan atmosfēras ziņā. Bez ārišķībām un liekulības – ēdiens vienkāršs, bet baudāms, interjers tāpat. Cenas ļoti patīkamas, paēst var arī nemaksājot vairāk par septiņiem eiro. Ieteicama alternatīva "aizejam kaut kur citur" galamērķim, ja garšo pikanti tako, kesadijas, spāņu paelja, un Meksika neasociējas tikai ar seriāliem.
Cenas: €€€€€


Entresol – knapu triumfs
Elizabetes iela 22, RīgaJaunais Raimonda Zommera restorāns veidots smalkas viesistabas stilā divos līmeņos - zemākajā daļā atklātā virtuve un bārs ar dažiem galdiem, bet augstāk - pati zāle, kas, tāpat kā ēka, kurā restorāns atrodas, sevī iemieso dažādus stilus. "Entresol" ēdienkarte ir askētiska, toties garšu ziņā piesātināta. Kopš restorāna atvēršanas Raimonda Zommera knapu koncepcija ņēmusi triumfu, un retais viesis no restorāna aiziet, nenogaršojis kādu no tām. "Entresol" kvalitatīvs produkts ir pašsaprotama norma, nevis skaļš rupors, ar ko piesaistīt viesus, un, ja piederat pie tiem, kuri labprāt ļaujas garšas pārsteigumiem, šī noteikti ir īstā vieta.
Cenas: €€€€€


Equus – katram sīkumam ir nozīme
Jēkaba iela 24, RīgaDažādu stilu sajaukums un harmonija starp cieņu pret pagātni un skatu nākotnē ir galvenie motīvi, kas raksturo "Equus". Starp citu, "Equus" nav tikai restorāns, tā ir arī eleganta vinotēka ar vairāk kā 400 dažādiem vīniem un tējnīca, kur tēju un uzkodas pasniedz harizmātiskais tējas meistars Jurijs Podusovs. Arī a la kartē galveno lomu spēlē sezonalitāte un visi ēdieni, no uzkodām līdz desertiem, ir radoši, ar niansētām, unikālām garšu buķetēm. "Equus" būs piemērots restorāns īpašiem gadījumiem, jo tieši tāds tas arī ir - elegants un smalkjūtīgs, ar pedantisku apkalpošanu, ambiciozu vīna karti un niansētiem autorvirtuves ēdieniem.
Cenas: €€€€


Ferma – ēdiens cilvēkiem
Valkas iela 7, RīgaŠķiet, šis bijis viens no visvairāk apspriestajiem restorāniem 2016. gadā. Itin viss, kas "Fermā" paveras acu skatienam, ir autentisks un tepat Latvijā darināts, jo tieši to arī jaunais Māra Astiča restorāns slavina. Vietējs, īsts un patiess. "Food for the people" (ēdiens cilvēkiem) – tā pats saimnieks raksturojis restorāna koncepciju – ne pārmērīgi dārgs, taču kvalitatīvi pasniegts ēdiens no vietējiem produktiem.
Cenas: €€€€€


Moltto – vīns, daudz vīna…
Ģertrūdes iela 20, Rīga"Moltto" ir viens no jaunākajiem galvaspilsētas vīna baudītāju galamērķiem - konceptuāls vīna bārs un restorāns ar demokrātisku cenu politiku. "Moltto" vīni ir ar raksturu un īpaši izmeklēti, un, ja vēl talkā nāk mūsdienu vīna tehnoloģijas, tad vīnošana izvēršas vēl patīkamākā nodarbē. Mūsdienīgi askētiska un izjusta vide, ar akcentu uz vīna baudām, ko papildina iecienītas delikateses un ēdieni. Zinošs un atsaucīgs personāls ar dzērienu guru Jāni Kaļķi priekšgalā. Laba izvēle, ja gribas vienkārši pasēdēt pie pudeles vīna un uzkodām, nedomājot par sekām.
Cenas: €€€€


Per Se – modernā Eiropas klasika
Smilšu iela 2, Rīga"Per sé" interjers ir kā no dzīvesstila žurnāliem – dominē taisnas līnijas un minimālisma formas, krāsās pasteļtoņi balansē ar tumšākiem akcentiem. Ar vīna un aksesuāru plauktiem zāli sadalot vairākās nišās un ēdamzonās, dizaineri panākuši vēlamo komforta sajūtu. Tiešām mūsdienīgs restorāns, kurā var justies ērti. "Per sé" ir izteikti starptautiska virtuve, kam pamatā franču kulinārijas standarti. Ēdieni lielākoties smalki un eleganti, ar pamatotu potenciālu uzrunāt smalkjūtīgus gardēžus. Ja melnais Austrālijas anguss vai astoņkāji nav jūsu ikdiena, maltīte diviem ar dzērieniem saprāta robežās izmaksās no sešdesmit eiro uz augšu.
Cenas: €€€€


St. Petrus – mīdijas ar pelēkajiem zirņiem
Skārņu iela 11, RīgaJaunais "St. Petrus" ierīkots divos stāvos – pirmajā askētisks gastropaba stils ar atklāto virtuvi un plašiem logiem, otrajā klasiska restorāna aura  ar glīti klātiem galdiem. Šajā restorānā nedabūsiet ne Cēzara salātus, ne brilē krēmu, un labi, ka tā. Tā vietā šefs Maksims Cekots piedāvā atklāt jaunus garšu apvāršņus, bet, ja viņa ēdienu ainava jāieliek konkrētos rāmjos, tad "St. Petrus" pielīdzināms mūsdienu Latvijas virtuvei, savienojumā ar ziemeļniecisku vienkāršību. Kā jebkuram jaunam veidojumam, arī "St. Petrus" vēl jāieskrienas un sava vieta pīļu dīķī vēl jāizcīna, tomēr skaidrs, ka šis ir spilgts pieteikums Rīgas fine dining segmentā, un par viņiem mēs vēl noteikti dzirdēsim.
Cenas: €€€€€


Sunset lounge – ne tikai vasarā
Andrejostas 2-k9, RīgaSaulrieti šajā izklaides vietā ir patiešām skaisti, jo īpaši labi tie vērojami no vasaras vakaros, taču nav jau gluži tā, ka uz Andrejostu vērts doties tikai dēļ saulrieta. Gana nopietni domāts par ēdienu kvalitāti un dzērienu karti. Var jau, protams, ironizēt par tā dēvētajiem Instagram ēdieniem, tomēr, ir patīkami, ja tev pasniedz vārda tiešā nozīmē skaistu ēdienu, vienalga, tas ir kompliments, deserts vai uzkoda. Cenu ziņā "Riga Sunset Lounge" nav no lētā gala, taču jāņem vērā, ka sajūtas un kvalitāti, ko saņemsiet, par pāris eiro nopirkt nevar. Maltīte vienam, ja neēdīsiet dienas piedāvājumu, izmaksās no desmit eiro uz augšu. Un skats no restorāna uz Daugavu – nenovērtējams.
Cenas: €€€€€


Tavs Banh mi – pēc vjetnamiešu bagetēm
Ģertrūdes iela 9, Rīga"Tavs banh mi" ir neliela, jauneklīga kafejnīca, kur pasniedz autentiskus vjetnamiešu ēdienus ar banh mi priekšgalā. Banh mi ir bagetes tipa vjetnamiešu maize, ko kafejnīcā var nobaudīt ar dažādām piedevām pēc izvēles, piemēram, ar olu un dārzeņiem. "Tavs banh mi" ēdieni ir ļoti vienkārši un patiešām baudāmi, turklāt cenu ziņā ļoti demokrātiski. Paēst varēsiet arī nemaksājot vairāk par pieciem eiro, taču pilnvērtīgai garšu sajūtai maltīti ieteicams noskalot ar tasīti melnās vjetnamiešu kafijas.
Cenas: €€€€


Trompete – vienkārši baudīt dzīvi
Peldu iela 24, Rīga"Trompete" ir latviešu kroga "Folkklubs Ala" pēctecis, un arī atrodas tas turpat Vecrīgā otrpus ielai. Nosaukums jau čukst priekšā – šeit vēderpriekus papildina ausij tīkamas džeza skaņas, un dzīvās mūzikas vakari te notiek regulāri. Restorāns arī vizuāli pietuvināts mūzikas tematikai un interjers kopumā apzināti apbružāts, lai atvairītu stīvumu. Ēdienkartē izceļas pavāru pasaules pieredze un cittautu ietekme uz kulināro stilu, ēdieni visdažādākie – no tomātiem želejā līdz Brazīlijas antrekotam. Cenas? Ja vien neesat pusdienlaikā, vienam jārēķinās ar kādiem eiro divdesmit un uz augšu.
Cenas: €€€€€


Vill Amor – Mio jaunākais brālis

Blaumaņa iela 28, RīgaŠim restorānam pēc saimnieku plāniem vajadzēja tikt atvērtam jau 2015. gadā, bet labs, kā zināms, nāk ar gaidīšanu. "Vill amor" pilnībā atspoguļo savu nosaukumu – romantisks līdz sīkumam. Viesistabas stila interjers, kas piepildīts ar visvisādiem antikvariātu aksesuāriem, paklājiem, grāmatplauktiem un telpaugiem, veido patiešām idillisku noskaņu. "Vill amor" ir turpat pāri ielai esošā "Mio" jaunākais brālis, tikai plašāks un "vakarīgāks". Šis restorāns patiks jūras velšu baudītājiem, jo mīdijas, tuncis, lasis, tāpat kā jūras ķemmītes un Vidusjūras labumi ir cieņā. Cenas nav no zemajām - ja aprobežosieties ar pastu un pirmo vai desertu, tad iekļausieties 20 € robežās.
Cenas: €€€€€


Winehouse – itāliešu virtuves gastro bārs
Baznīcas iela 31, Rīga"Winehouse" ir itāliešu virtuves gastro bārs. "Gastro" tādēļ, ka šeit ciena ēdienu, un bārs - pats par sevi saprotams – kur ēdiens, tur jābūt arī vīniem. Starp citu, vīna izvēle ir pašu gādāta un rūpīgi atlasīta, sortimentā nav tikai itāliešu darinājumi, bet dažādu stilu vīni no dažādiem reģioniem. Bez tā, ka vīns baudāms plašā sortimentā, ir vēl divas labas ziņas – pirmā - ja vīns iegaršojas, to varat nopirkt pagrabā esošajā vīna veikalā, un otra – "Winehouse" ir gana plašs glāžu vīnu klāsts, kas daudzos Rīgas restorānos vēl joprojām ir katinošs trūkums. "Winehouse" labi paēst varēsiet par kādiem desmit piecpadsmit eiro, bet, ja noskaņojums un kompānija pieprasa vīnu, tad maltītes budžets atkarīgs no vakara (vai arī dienas) gaitas.
Cenas: €€€€€


Zviedru vārti – zviedru vārti latviešu gaumē
Aldaru iela 11, RīgaLai gan ierīkots divos stāvos, restorāns ir neliels, toties bezgala intīms un romantisks. Vizuāli necils, taču mājīgs un precīzi raksturo pašu galveno – ģimenisku atmosfēru ar garšīgu mājas ēdienu. Šī restorāna galvenais trumpis ir gadiem pieslīpētā pieredze un nobriedušais sniegums. Klasika ir dzīva, un tā arī šīs vietas burvība. "Zviedru vārti" būs laba alternatīva, ja vēlaties garšīgu ēdienu piezemētā atmosfērā bez liekiem izskaistinājumiem. Laba izvēle pusdienām.
Cenas: €€€€€


KOMENTĀRI

+ PIEVIENOT SAVU KOMENTĀRU
Anna 15.09.2017
Aija, nu bet, protams, ka vietas. Tas tak loģiski. Ehh, latvieši! :D Paldies autoram, noteikti apmeklēšu dažas no šim "garšīgajām vietām". :)
Aija 22.12.2016
Vietas ir garšīgas vai ēdiens, ko tajās pasniedz?
Māris 14.12.2016
Labus vārdus varu teik par Arena 29, izteikti laba virtuve, ja ņem vērā, ka tas ir tomēr Bārs, skaidrs,ka arena nav gardēžu mice, bet ja vēlies burgeru, sendvichu vai ribiņas, tad tā ir vieta ko vajag apmeklēt
Gundega 12.12.2016
Mans favorīts viennozīmīgi ir Ferma. Ļoti patika.

Restorānu vērtējumi


Restorāni | Krogi | Gardēžiem
Aizvērt Izvēlies