Trešdiena, 18. jūlijs Rozālija un Roze

Vecrīga

Centrs

Pārdaugava

Citur

Mārupe

Apskati arī

Adrese:

Matrožu iela 15, Rīga

Tālrunis:

20009045

Darba laiki:

11:30 - 23:00

JaunumsNorēķini ar kartēmTerase vasarāWiFi

Osta

Ēdiens
Atmosfēra
Apkalpošana
Interjers
Cenas

Vērtēt

Ēdiens
Atmosfēra
Apkalpošana
Interjers
Cenas

Romantiski un praktiski noskaņotos gardēžus, iespējams, jau sasniegusi vēsts, ka savulaik iecienītā Ķīpsalas restorāna “Ostas skati” vietā atvērts jauns restorāns – “Osta”. Tas ir sākotnējo “Ostas skatu” saimnieku ģimenes jaunais projekts. Viena lieta gan palikusi nemainīga - tas ir nepārspējamais skats, kas paveras aiz restorāna plašajiem logiem.

“Ostas” ēdienkarti, kuras autors ir šefpavārs Salvis Putāns, var raksturot kā atgriešanos pie saknēm – pie īsta, nesamākslota ēdiena un tīrām garšām. Ēdienu piedāvājums ir kodolīgs un rūpīgi pārdomāts, lai iekārdinātu gan pamatīgi izsalkušos, gan garšas piedzīvojumu medniekus. Kā jau Ostā pienākas, īpaša uzmanība veltīta zivju ēdieniem, un lielais vairums pamatēdienu top uz grila oglēm.

Ēdienkarte ar roku rakstīta kuģa žurnāla veidolā ir līdz sīkumam pārdomāta. Uzkodu piedāvājumā jāizceļ pašu kūpinātu zivju un gaļas plates, kroketes un modīgie zivju plācenīši jeb fish cakes.

Pamatēdienu izvēles pamatā ir labi zināma klasika, ko papildina jūras veltes un ēdieni no vietējām zivīm. Ja tādi dižpārdokļi kā piparota cūkgaļas karbonāde (7.50 €), liellopa steiks (16.00 €) vai tartars (7.80 €) komentārus neprasa, tad visnotaļ droši, ka teļa dziedzeri Madeiras mērcē (12.00 €) izraisīs patīkamu intrigu. Arī zivju ēdieni visiem labi zināmi – bute, zandarts, store u.c., jo īpaši šefs iesaka nogaršot “Ostas” zivju zupu (9.50 €).


Ēdienus var papildināt ar dažādām piedevām pēc savas gaumes un pārliecības, īpašs stāsts ir par “Ostas” mērcēm – tās ir šefpavāra kaislība un jebkura no piecpadsmit mērcēm ir ar savu rokrakstu.

Skaidra lieta, ka nejauši “Ostā” neviens neieklīst, tādēļ svarīgs ir katrs sīkums, lai viesošanās būtu ērta un izdevusies. Iemeslu būt gandarītiem šeit netrūkst, - ērta piekļūšana, lielisks ēdiens un nevainojams skats caur logiem. Un visam pa virsu – unikāla džinu un toniku kolekcija, kas kokteiļu smalkumus šaipus upei paceļ jaunā līmenī.

KOMENTĀRI

+ PIEVIENOT SAVU KOMENTĀRU

Restorānu vērtējumi


Restorāni | Krogi | Gardēžiem
Aizvērt Izvēlies