Dining
Pirmdiena, 15. oktobris Hedviga, Helvijs un Eda

Vecrīga

Centrs

Pārdaugava

Citur

Mārupe

Apskati arī
WWW
Ēdienkarte

Adrese:

Stabu iela 42

Tālrunis:

29 765 445

Darba laiki:

10:00 - 23:00

Piektdien: 10:00 - 01:00
Sestdien: 10:00 - 01:00
Svētdien: 10:00 - 18:00

  • Twitter

  • 15.10.2018
  • 14.10.2018
   Nav nekā labāka par brīvu dienu un vafelēm, kas pašas nāk uz šķīvi! Šodien līdz 18.00! €8, ēd - cik vēlies! | S: 1… https://t.co/vPtfmEJGZ2
  • 13.10.2018
   Jau otro nedēļu iespēja baudīt iemīļotos vafeļu rītus divās lokācijās - Stabu ielā un Jaunajā Teikā! Droši vari pag… https://t.co/Ef7tYY44vg
JaunumsNorēķini ar kartēmDzīvā mūzikaTerase vasarāWiFi

Mākonis

Ēdiens
Atmosfēra
Apkalpošana
Interjers
Cenas

Vērtēt

Ēdiens
Atmosfēra
Apkalpošana
Interjers
Cenas
"Mākonis" savas gaitas vispirms aizsāka Vecrīgā kā dizaina studija un stilīga, pavisam neliela kafijotava. Tagad nelielā kafejnīca izaugusi un pārcēlusies uz citām telpām, turklāt ar citu jaudu.

Jaunā "Mākoņa" interjers izteikti industriāls ar tumšo toņu dominanci un spilgtiem aksesuāriem interjerā. Telpa nav liela, toties dzīva un pulsējoša jebkurā dienas stundā. Lieki piebilst, ka šeit viss darināts mākslinieku un dizaineru rokām un restorāna zāle piepildīta ar dažādām dizaina lietām. "Mākonī" vispirms ir sajūtas, un tikai tad bizness. To nevar nejust. Uz šejieni nāk zinātāji un tas, ka "Mākonī" ēdāju un kokteiļu fanu netrūkst, ir likumsakarība nevis nejaušība.

Diena "Mākonī", kā jau kārtīgam organismam pienākas, sākas ar brokastīm (mušļi, olas, brusketas, omletes, putras) no astoņiem rītā. Lai gan konceptuāli "Mākonis" dodas kokteiļu virzienā, pirmsākumu coffee shop ideoloģija nav aizpūsta vējā un baristu prasmes var novērtēt arī jaunajās Stabu ielas telpās. Pēc brokastu cēliena seko pusdienlaika pieplūdums (pamatēdiens – 5.00 €, zupa un otrais – 6.00 €, trīs ēdieni – 8.50 €), bet vakarpusē noskaņa kļūst laiskāka un arvien biežāk dzirdami kokteiļu šeikeri. Tas vēl nav viss - brīvdienās "Mākonis" (sestdienās 10:00–16:00, svētdienās 10:00–18:00) pārvēršas par vafeļu paradīzi. Tu samaksā štrunta piecus eiro, un vari ēst patiešām garšīgas vafeles, cik tik lien, turklāt gan saldās, gan sāļās dažādās variācijās.

Restorāna šefs apzinās, ka "Mākoņa" koncepts nepaģēr izsmalcinātu a la karti ar smalkām ēdamlietām un cakotiem nosaukumiem, tāpēc viņš nācis klajā ar dabīgi veidotu, vienkāršu un sezonālu ēdienu. Ja salīdzina ar Vecrīgas laiku "Mākoni", tad šis šķiet nobriedušāks, par to liecina pārdomātā ēdienkarte ar izteiktu uzsvaru uz saturu, nevis formu. Lai gan sortimentā parādījušies dažādi steiki, ēdienkarte kopumā ir vienkārša un pašpietiekama, bez entajiem nosaukumiem, ka galva griežas. Ēdieniem jābūt sezonāliem, tādēļ ēdienkarte "Mākonī" ir tikpat mainīga kā pati pasaule.

Kopš pārcelšanās uz jaunajām telpām, pilsētā gaismas ātrumā izplatās labā "Mākoņa" kokteiļu slava. Ar kokteiļiem patiesībā vajadzēja sākt, un, kā nu ne, ja kokteiļus te piedāvā un arvien jaunas receptes izgudro viens no šā brīža spicākajiem kokteiļmeistariem – Edgars Grišulis. Viņš tandēmā ar bāra vadītāju Ilmāru Munkevicu sarūpējis lielisku kokteiļu karti, kurā atradīsiet kokteiļu klasiku, jaunradi un dažādas interpretācijas par šo tēmu. Ceturtdienu kokteiļu vakaros no plkst. 19:00 "Mākonī" labsajūtu garantē dīdžeji un īpaši tematiskie kokteiļi.

Rezumē - ja gribi aiziet "kur citur" un meklē omulīgu vietu ar patiesu ēdienu bez pretenzijām, piefiksē jauno adresi – Stabu iela 42. Un, ja vēl tava kaislība ir kokteiļi, tad tik uz priekšu, nenožēlosi.


KOMENTĀRI

+ PIEVIENOT SAVU KOMENTĀRU
Elviss 06.03.2018
Kokteiļi ļooti labi.
Ainis 09.11.2017
Var labi paēst pusdienas un vīkendā noēsties vafeles. Par kokteiļiem ir dzirdēts, bet dzerti gan vēl nav.
Lola 17.05.2017
Pusdienās atmosfēra kā kafūzī, vakaros vairāk kā tusiņvieta ar kokteiļiem, kas, starp citu, ir dikti garšīgi. Tiešām bauda.
Ince 22.03.2017
Esmu bijusi tur gan pusdienās, gan vakarā. Labāk patika pusdienās, jo vakarā bija bardaks- ļaužu pārāk daudz un personāls īsti netika galā.
KāVē 13.03.2017
Virtuve un serviss uz 7, kokteiļi uz 9. Vīkendos mēdz būt pilns.
Alda 04.01.2017
Feins tas mākonis, tik pa dienu pusdienlaikā mūždien pilns, vīkendu vakaros arī. Interesanti kokteilīši.

Restorānu vērtējumi


Restorāni | Krogi | Gardēžiem
Aizvērt Izvēlies