Svētdiena, 25. februāris Annemarija un Alma

Brīvdienu brokastis

Pieci atvērtā tipa virtuves restorāni

Avots: Live Riga; Foto: Dining.lv, Gatis Poikāns, Publicitātes foto

Atvērtā tipa virtuves daži tēlaini dēvē par kulinārijas iznākšanu no aizkulisēm. Lai nu kā, mūsdienās atvērtā tipa virtuves filozofija jau kļuvusi par kulta lietu, kam pievēršas arvien vairāk labāko pasaules restorānu. Kāpēc? Jo mūsdienu gardēdis ir ne tikai prasīgs, bet arī ziņkārīgs baudītājs - viņš vēlas vērot savas maltītes tapšanas procesu un krāšņu kulinārijas šovu slavenu pavāru izpildījumā.

„Live Riga” apkopojuši piecus, viņuprāt, labākos atvērtā tipa virtuves restorānus.

Restorāns ''Aqua Luna"

Andrejsalas restorāna "Aqua Luna" virtuvē ar šefpavāra Ginta Aizupieša gādību satiekas dažādas valstis – franču un itāļu klasika, Baltijas iedzīvotāju ēdienu gatavošanas tradīcijas, 28 dienas nogatavināts Īrijas Black Angus steiks ar dūmu aromātu, oriģinālā veidā pasniegts Mottramelnais kaviārs, liekot uzsvaru uz svaigiem, viegliem un sabalansētiem ēdieniem.

Trīs pavāru restorāns "Tam labam būs augt"

Restorānā darbojas trīs domubiedri, tautā iemīļoti augstas klases pavāri – Mārtiņš Sirmais, Ēriks Dreibants un Juris Dukaļskis. Ēdienkarte ir izteikti lokāli patriotiska, lakoniska, sezonāla, turklāt mainīga – lai neapniktu ne viesiem, ne pašiem.

Restorāns "3 Naži"

Restorāns un tā šefpavārs Artūrs Taškāns, kurš strādājis vairākos izcilos Londonas restorānos, sniedz jaunu skatījumu uz kulināriju. Ēdienkartē dominē Ziemeļvalstu un Baltijas valstu virtuve ar tīrām, izteiktām garšām. Vienīgā eksotiskā ''odziņa'' ir Āzijas garšvielas, kas ierasti tradicionālai maltītei piešķir īpašu noti.

Restorāns "Ostas skati"

Ēdienkarte šefpavāra Ingmāra Ladiga vadībā ir veidota no sezonāliem vietējiem produktiem,  izmantojot labākās pasaules un tradicionālās latviešu gatavošanas tradīcijas. No restorāna paveras jauks skats uz upi, ostu un pilsētu. Restorānā valda mierīga atmosfēra ar džeza mūziku fonā un, galvenais -  garda maltīte par labu cenu.

Vīna bārs "Garage"

Vīna bārs "Garage" ir stilīga vieta interesantu vīnu un ēdienu baudīšanai. Tur valda īpaša gaisotne ar mākslas klātbūtni. Katru dienu ēdienkartē ir tapas jeb nelielas uzkodas, kas labi sader ar vīnu, bet vakariņu piedāvājumā -  lielisks šefpavāra piedāvājums!


KOMENTĀRI

+ PIEVIENOT SAVU KOMENTĀRU
Žuļiks 31.07.2014
Kāpēc tikai pieci? Vai tad vairāk nav?
badge

Piedāvājumi!

 
hot Gavēņa ēdienkarte Bon Vivant

Gavēņa ēdienkarte Bon Vivant

Gavēņa laikā beļģu alus krogā Bon ...
hot Jaunums! Dienas ēdienkarte M. Pūre restorānā Ogrē

Jaunums! Dienas ēdienkarte M. Pūre restorānā Ogrē

Ogres "M.Pūre beķereja & resto ...
hot Foto: Unikāls neatklāto garšu piedzīvojums Restorānā 3

Foto: Unikāls neatklāto garšu piedzīvojums Restorānā 3

Restorāns 3 otrā stāva zālē var pi ...

Restorānu vērtējumi


Restorāni | Krogi | Gardēžiem
Aizvērt Izvēlies