Svētdiena, 22. jūlijs Marija, Marika un Marina

Brīvdienu brokastis

Jaunais zīda ceļš Dzirnavu ielā - restorāns Silk

Dining.lv; Foto: Dining.lv

Uzbekiem viesu uzņemšana ir ielikta šūpulī un, lai par to pārliecinātos, nav jābrauc uz Taškentu vai Samarkandu. Jaunais zīda ceļš tagad ved uz Dzirnavu ielu, kur durvis vēris uzbeku virtuves restorāns “Silk”.

Jaunā restorāna interjers nav veidots gluži tradicionālā garā ar tibeteikām un uzbekiem raksturīgo kolorītu. “Silk” vairāk atstāj mūsdienīga un komfortabla restorāna iespaidu, un uzbeku daiļamatniecības klātbūtne interjerā ir vien tik daudz, lai neaizmirstu, kur atrodies. Plaši logi, gar kuriem saslieti glīti klāti galdi, pie augstajiem griestiem greznas lustras, kas speciāli vestas no Taškentas. Pirmajā stāvā pieejams arī norobežots rotaļu stūrītis bērniem. Otrais stāvs savukārt ir intīmāks un tur uzturas tie, kuri vēlas nolīst un krāsainos atlasa spilvenos izbaudīt divvientulību nost no pārējiem.

Bija dzirdēts, ka īstā uzbeku restorāna virtuvē darbojas tikai vīrieši, un šajā ziņā jaunais “Silk” nav izņēmums. Pavāri uz restorānu atbraukuši no Taškentas, no turienes arī katru nedēļu tiekot vesti produkti – garšaugi, dārzeņi, augļi. Gaļa gan vietējā. Maizi un iecienītos uzbeku plāceņus pavāri katru dienu cep tandūra krāsnī, bet gaļu grilē uz īpašā robata ogļu grila.


Ja pavisam īsi, tad “Silk” ēdienkarte ir uzbeku virtuves zelta izlase. Ēdieni lielākoties labi zināmi, ja ne pēc nosaukuma, tad pēc satura noteikti – manti ar jēra gaļu (tvaicēti pelmeņi) – 7.00 €, dolma (5.50 €), čebureki un samsas ar dažādiem pildījumiem (no 3.90 €), čučvaras (jēra un teļa gaļas pelmeņi buljonā), šašliki no 6.50 € (starp citu, jēra šašliks ļoti gards) un, protams, plovs (9.00 €). Dolmas pavāri gatavo no īpaši plānām vīnogu lapām, bet adžikas pagatavošanai izmanto tikai pašu gādātos tomātus no Uzbekijas. Jo tikai tā var iegūt patiesi svaigu, aromātisku un beigu galā arī garšīgu rezultātu.

Mums, par laimi, tāpat kā uzbekiem, patīk ēst daudzveidīgi, un restorānā labprāt nogaršojam pēc iespējas vairāk. Ja sāksiet, piemēram, ar čebureku un lagman zupu (obligātā programma jebkurā uzbeku restorānā), tad plovam vietas vēderā var arī nepietikt. Tādēļ, ja gribas nogaršot pa druskai no visa kā, ar ēdieniem ieteicams dalīties, gluži kā to dara paši uzbeki. Tā varēsiet ne vien izkrāsot savu garšu pasauli, bet vēl vairāk izbaudīt kopā būšanu.

Pēcvārda vietā gribas aicināt neskatīt vīru pēc cepures jeb Uzbekistānu nemeklēt no ārpuses – jo “Silk” ir stāsts par uzbeku virtuvi no iekšpuses, un tieši saturs ir būtiskākais iemesls, kādēļ Dzirnavu/Baznīcas ielu stūris jāpatur prātā līdz nākamajai reizei, kad sagribēsiet autentiskus uzbeku ēdienus.Restorāns "Silk"

Dzirnavu iela 57, Rīga (ieeja no Baznīcas ielas)

Tel. 28622888

Atvērts: 12:00 - 23:00

Sestdien, svētdien: 12:00 - 24:00

KOMENTĀRI

+ PIEVIENOT SAVU KOMENTĀRU
Es 19.01.2018
Te ir: https://www.facebook.com/pg/uzbekrestaurantsilk/menu/?p_ref=pa
Zole 10.01.2018
Kur var ēdienkarti apskatīties?
veggie 29.12.2017
Pumpkin manti the best.
Guntars 27.12.2017
Labs ēdiens.
ZaiZai 18.12.2017
Mēs bijām aizgājuši. Interjers vēss, bet apkalpoja labi :) Manti ar jēru ļoti garšīgi un sulīgi. Laba (demokrātiska) vīnu karte.
Elīna 15.12.2017
Nav dārgi un ir garšīgi. Interjers gan nav saprotams.

Restorānu vērtējumi


Restorāni | Krogi | Gardēžiem
Aizvērt Izvēlies