Svētdiena, 25. februāris Annemarija un Alma

Brīvdienu brokastis

Jaunā Melnā bite

Dining.lv; Foto: Dining.lv

Neraugoties uz īpašnieku maiņu (restorānu pārņēmusi nesen izveidotā „Restau Rateur” grupa, kas pārvalda arī labi zināmos restorānus „International”), restorāna nosaukums palicis nemainīgs, jo to paredz pušu vienošanās. Bite ir darba mīlestības, rosības un pārticības simbols, turklāt – ne velti senās Ēģiptes faraoni piešķīruši bitei karaliskā simbola statusu.

Lai gan jaunie īpašnieki veikuši un turpina veikt izmaiņas interjerā, restorānā saglabāts plašas viesistabas stils ar lieliem logiem un ērtām mēbelēm. Pa zāli čakli kā bites rosās viesmīles un rada darbīgu atmosfēru. Un, kas būtiski, viņas labi pārzina ēdienkarti un spēj izklāstīt gan saturu, gan pasniegšanas veidu, un ir klāt ikreiz, kad nepieciešams.


„Melnā bite” ir klasisks un mūsdienīgs restorāns, ar precīzi paustu ēdienu koncepciju – farmer’s cuisine jeb latviskojot – zemnieku virtuve. Zemnieku produkti kontrastē ar pieprasījumu pēc starptautiskās virtuves, ēdienkarte ir viegli uztverama - pietiekami vienkārša un bez pārspīlējumiem. Šefpavārs cittautu ēdienos pamanījies iepīt arī pa kādam latviskam akcentam (Baltijas mencas rolli patē tempurā, brusketas ar šprotēm vai kazas sieru). Izvēle pietiekami plaša un vienlīdz saistoša gan ārvalstniekiem, gan vietējiem – uzkodas no 6.80 €, salāti no 6.20 €, pamatēdieni no 7.40 €, deserti – 6.50 €.

Latvijā audzētas strausa gaļas tartars (9.20 €) nav gluži zemnieku ēdiens, toties pārliecinoši pasniegts - uz koka dēlīša ar norādi „Kuldīga 156 km”, kas acīmredzami liek noprast, no kuras audzētavas strauss atceļojis. Tartars kā jau tartars – ar izteikti jūtamu sinepju klātbūtni, kaperiem, kornišoniem, un, kas būtiski, pietiekamā daudzumā, kā solīts. Simpātiska ir arī liellopa steika (19.60 €) pasniegšana - zemnieku stilā, uz čuguna panniņas, ar rozmarīna kartupeļiem, apceptiem sīpoliem, sēnēm un dārzeņiem. Spēcinošs ēdiens zemnieku gaumē ar sulīgu, irdenu un precīzi izceptu gaļas gabalu.

„Melno biti” pilnīgi noteikti var ieteikt visiem, kuri novērtē ne vien ēdiena kvalitāti, bet arī porcijas izmēru. Ēdienu izvēle restorānā ir pietiekami plaša un neēdušam no šejienes prom aiziet būs grūti, vienalga esat latviešu klasikas vai mūsdienu kulinārijas piekritējs. Darba dienās restorānā spēkā ir arī pusdienu piedāvājums (divi ēdieni – 7.00 €).Restorāns "Melnā bite"

Audēju iela 13
Darba laiks: 12:00 - 23:00

KOMENTĀRI

+ PIEVIENOT SAVU KOMENTĀRU
Zzz.. 26.01.2015
Mmmm... izskatās labi.
badge

Piedāvājumi!

 
hot Jaunums! Dienas ēdienkarte M. Pūre restorānā Ogrē

Jaunums! Dienas ēdienkarte M. Pūre restorānā Ogrē

Ogres "M.Pūre beķereja & resto ...
hot Gavēņa ēdienkarte Bon Vivant

Gavēņa ēdienkarte Bon Vivant

Gavēņa laikā beļģu alus krogā Bon ...
hot Foto: Unikāls neatklāto garšu piedzīvojums Restorānā 3

Foto: Unikāls neatklāto garšu piedzīvojums Restorānā 3

Restorāns 3 otrā stāva zālē var pi ...

Restorānu vērtējumi


Restorāni | Krogi | Gardēžiem
Aizvērt Izvēlies