Svētdiena, 25. februāris Annemarija un Alma

Brīvdienu brokastis

Foto: Rīgā atklāts pirmais robata restorāns Baltijā

Dining.lv; Publicitātes foto


Rīgā, Tērbatas ielā 45 atvērts unikāls japāņu virtuves restorāns, kura centrālā ass ir robata grils – pirms vairākiem gadu simtiem Japānā radīts ēdiena pagatavošanas rīks, kas izceļ produktu un tā kvalitātes.


Viesus jaunajā restorānā sagaida gan tradicionālā Japānas virtuves klasika, gan mazāk zināmas garšu nianses. "COD" ēdienkarti izstrādājis šefpavārs Uvis Janičenko, kurš pieredzi guvis strādājot 3 zvaigžņu Michelin restorānā Japānā. Ēdienkartē iekļautas dažādas jūras veltes, gaļa, dārzeņi, fusion virtuve un, protams, arī Japānas simbolu – suši. 

Restorāna lejasstāvā iekārtota lounge zona ar kokteiļu bāru, ko izveidojuši un vada "Bardepartment" meistari.
Restorāna dizains ir askētisks, ar Japānai raksturīgajām tīrajām līnijām. Mēbeļu autors Verners Kalacis visas mēbeles apstrādājis ar dabīgām eļļām un vaskiem, lai maksimāli izceltu koksnes struktūru. Izmantota tikai dabiska koksne, nebrāķējot defektus, bet tos organiski izmantojot. Piemēram, vietās, kur koksnē ir caurumi, iepildīts dzintars vai tirkīza akmeņi.


Akcentējot nianses, restorāna interjerā iekļaujas arī origami kompozīcija, aptuveni 900 gadus vecs melnozols, kā arī mākslinieka Vladislava Lakšes lielformāta glezna un citas nianses, kas paspilgtinās ēdiena baudīšanu.Restorāns COD

Tērbatas iela 45, Rīga

KOMENTĀRI

+ PIEVIENOT SAVU KOMENTĀRU
Dainis 29.04.2016
Nu beidzot Rīgā arī ir īsts Japāņu restorāns nevis ‘asian fusion’ vai ‘suši 1+1’ vietas. Bijām ar japāņu viesiem un viņi kaut ko par savu virtuvi zin. Vērtējums visaugstākais: ēdieni ne gluži tradicionāli, bet garšo autentiski un pasniegti pareizi. Katrs eiro bija tā vērts!
Linda 17.04.2016
Kokteiļi izcili, interjers un atmosfēra ok. Bet negatīvā nozīmē pārsteidza ēdiens - ne pašas labākās kvalitātes izejvielas, garšu salikumi garlaicīgi, nekāda patīkama pārsteiguma momenta. Plus cenas un kvalitātes attiecība pilnīgi neadekvāta.
Ingera 04.04.2016
Labākais, ko pēdējā laikā nācies piedzīvot. Brīnišķīgs baudījums.
Viesi 21.03.2016
Padārgi, bet garšīgi. Mēs divatā atstājām tur vairāk kā 70 eur.
Kleicans 18.03.2016
Biju aizgājis. Šis ir labs, tiešām labs restorāns. Ne tāds, kā ierasts Rīgā. Tur nav jēgas iet, ja gribas vienkārši paēst, tur iet izbaudīt. Ja sagaidi suši, tad - aizmirsti. Nē, suši tur ir, tikai pavisam mazā izvēlē un unikāli. Laba jūras produktu izvēle (arī jūras eži). Grila ēdieni ap +/-20 eur, uzkodas padsmit, pagrabā forši kokteiļi (ne klasiski). Viņiem ir arī tasting menu, kas nav dārgs.
Sol 18.03.2016
Kādas tur cenas?
badge

Piedāvājumi!

 
hot Foto: Unikāls neatklāto garšu piedzīvojums Restorānā 3

Foto: Unikāls neatklāto garšu piedzīvojums Restorānā 3

Restorāns 3 otrā stāva zālē var pi ...
hot Jaunums! Dienas ēdienkarte M. Pūre restorānā Ogrē

Jaunums! Dienas ēdienkarte M. Pūre restorānā Ogrē

Ogres "M.Pūre beķereja & resto ...
hot Gavēņa ēdienkarte Bon Vivant

Gavēņa ēdienkarte Bon Vivant

Gavēņa laikā beļģu alus krogā Bon ...

Restorānu vērtējumi


Restorāni | Krogi | Gardēžiem
Aizvērt Izvēlies