Dining
Svētdiena, 27. maijs Dzidra, Dzidris, Gunita un Loreta

Brīvdienu brokastis

Foto: Gutenbergs uz jumta cauru gadu

Dining.lv; Publicitātes foto

Restorāns "Gutenbergs" neatrodas nedz uz kādas no gājēju ielām, nedz vietā, kur ir plaša ļaužu plūsma, patiesībā, tas pat ir labi paslēpts Doma laukuma nomalē, iepretim Doma baznīcai. Vieta nenoliedzami ekskluzīva, un vēl ekskluzīvāku to padara fakts, ka restorāns atrodas uz jumta. Jā, un tagad arī ziemā.

Gaumīgi izbūvēta un izremontēta, agrākā "Gutenberga" jumta terase pārtapusi pilnvērtīgā restorānā, un tagad šis ir vienīgais restorāns galvaspilsētā, kas viesus uz jumta var ne tikai uzņemt, bet arī pabarot cauru gadu.

Skati no restorāna uz Vecrīgas jumtiem, Doma baznīcas torni un Nacionālo bibliotēku ir pastkartes vērti, nevar nenovērtēt arī jaunizveidoto interjeru, kurā dominē stikls, vecpilsētas mūri un metāls. Dienas laikā restorāns ir gaišs un ar plašuma sajūtu, bet vakarā intīmu noskaņu pilns, ir arī kamīns.

Šefs Ēriks Livmanis ir mūsdienu Latvijas virtuves piekritējs un savos ēdienos par pamatu ņem vietējo ražotāju produktus un labumus no centrāltirgus. Viscaur ēdienkartē jūtama pavāra iedvesma un rokraksts, kas restorānam nenoliedzami ir liels pluss. Ja labais skats no jumta domas par ēšanu aizdzinis prom, tad pie glāzes laba vīna (vai kāda no izsmalcinātajiem džina kokteiļiem) pilnīgi pietiks ar kādu no uzkodām vai aizdariem. Iespējas dažādas - trusis, strauss, briedis, nēģi, reņģes, meža sēnes un kas tik vēl ne.


Par vīnu runājot – ļoti simpātiska pieeja vīnu atlasei ar vēl simpātiskāku cenu politiku. Saimniekuprāt, viesiem restorānā vīns nav jābauda ar pārsimt procentu uzcenojumu, tādēļ "Gutenbergā" kvalitatīvi vīni pieejami bez visur ierastā uzcenojuma. Katrā no vīnu kategorijām jūtama saimnieku degsme vīna lietās - stilu ziņā daudzveidīgs un ģeogrāfiski sabalansēts vīnu klāsts gan ar klasiskās Eiropas, gan Jaunās pasaules ietekmi. Rīgā būs grūti atrast restorānus, kur pudeli īsta champagne var baudīt, nemaksājot vairāk par 50€, par nenovērtējamo skatu, kas nāk līdzi komplektā, nemaz nerunāsim.

Atgriežoties pie ēdieniem, "Gutenbergs" pielīdzināms fine dining standartiem, jo katrs no ēdieniem ir pieslīpēts un ar rozīnīti. Šī nav vieta, kur iet pēc Cēzara salātiem, brilē krēma vai laša filejas, tā vietā pavāri galdā ceļ "Mottras" stori un samu, Sidrabjēra kāju, brieža karbonādi ar ceptām gailenēm vai, piemēram, pašu versiju par tēmu "Cielaviņa". Cenas nav no zemajām, taču nevajadzētu aizmirst, ka atrodies uz jumta, kur garšu prieki ir garantēti.

Jumta restorāns "Gutenbergs"

Doma laukums 1 (viesnīcas Gutenbergs 5. stāvs), Rīga

Tel. 67211776

KOMENTĀRI

+ PIEVIENOT SAVU KOMENTĀRU

Restorānu vērtējumi


Restorāni | Krogi | Gardēžiem
Aizvērt Izvēlies